MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Tarih kokan sergi açıldı


pendikte-sergiKoleksiyoner Mustafa Özkan’ın birbirinden değerli gramafon, nadir plaklar ve klasik radyolardan oluşan sergisi açıldı. Aralarında 1890’lı yıllara ait Silindir Plaklı Fonograf ve  Osmanlı Subayı’na ait Gramafon’un da bulunduğu sergi 30 Kasım’a kadar açık kalacak.  

Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi bu kez koleksiyoner Mustafa Özkan’ın gramafon, nadir plaklar ve klasik radyolardan oluşan eserlerine ev sahipliği yapıyor. Klasik tutkunu Pendiklilerin yoğun ilgi gösterdiği sergide 1890’lı yıllarda Edison’un icadı olan silindir plaklı fonograf da bulunuyor. Taş plak olarak bilinen kalın plakların da yer aldığı sergide bir Osmanlı Subayı’nın kullandığı Gramafon da sergileniyor. Çoğu hala çalışır durumda olan klasik gramafon ve plakların yanı sıra yine 1940’lardan 1970’lere kadar  popülerliğini sürdüren  pikaplı radyolar da meraklılarının beğenisine sunuluyor.

Bu eserler yeni nesille buluşmalı

AK Parti Milletvekili Erol Kaya’nın da bulunduğu  açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Kenan Şahin, Mustafa Özkan’ın sergisinde yer alan eserleri yeni nesille buluşturmanın bir sorumluluk olduğunu söyledi. Başkan Şahin, Mp3 ve Mp4 gibi dijital ses dosyaları dinleyen günümüz gençlerinin bu sergiyle, ses teknolojisinin bugüne kadar geldiği noktayı görme imkanı elde edebileceğini de sözlerine ekledi.

📆 15 Kasım 2015 Pazar 21:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR