MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Genel, Manşet, Politika, Toplum » Abubekir Taşyürek, iddiayı delille çürüttü
Abubekir Taşyürek, iddiayı delille çürüttü


abubekir-tasyurek-iddiayi-delille-curuttu-4İBB Kasım Ayı Meclis Toplantısında CHP’li Meclis Üyesi Hüseyin Sağ’ın söylediklerini kesin bir dille reddederek kanal yapılması yönünde herhangi unutkanlık yoktur diyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Abubekir Taşyürek, “Arkadaşın önergesinde bahsettiği gibi böyle bir unutkanlık söz konusu değildir. Elimizdeki fotoğraflara göre de, Taksim yaya akışının sağlanması bakımından orada geçici olarak kapandı. Ayrıca oradaki çalışmalarda altyapı tamamen yapılmış, herhangi bir eksiklik yoktur.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı toplantıları yoğun gündemle devam ediyor. İlçe belediyelerin bütçelerinin birer birer geçtiği ve son düzlemde İBB’nin bütçesinin de oylanacağı mecliste, Taksim Meydanı’nda yapılan altyapı çalışmalarında konuyu saptırmak isteyen CHP’li meclis üyesi Sağ’a AK Parti Grup Başkan Vekili Abubekir Taşyürek elindeki delillerle cevap vererek meclis üyelerini aydınlatmış oldu.

İBB meclis toplantılarının 3. gününde Taksim Meydanı’nda ki altyapı çalışmalarıyla ilgili önerge veren CHP Meclis Üyesi Hüseyin Sağ, verdiği önergede İBB’nin yağmur suyu kanalını yapmayı unuttuğunu iddia etti. Ayrıca yerinde gidip incelediğini de belirten Sağ, İBB yetkili biriminden cevap beklediğini sözlerine ekledi.

ebubekir-tasyurek-iddiayi-delille-curuttu-2

“ALTYAPIDA HERHANGİ BİR EKSİKLİK YOKTUR”

İBB CHP’li Meclis Üyesi Hüseyin Sağ’ın söylediklerini kesin bir dille reddederek kanal yapılması yönünde herhangi unutkanlık yoktur diyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Abubekir Taşyürek, “Önergeyi veren arkadaşımızın sorulara mutlaka cevaplanacaktır ama konuya ilişkin benim elimde olan bir bilgiye göre kayıtlara da geçmesi bakımından kısa bir açıklamanın faydalı olacağı için söz almaktayım. Arkadaşın önergesinde bahsettiği gibi böyle bir unutkanlık söz konusu değildir. Elimizdeki fotoğraflara göre de, Taksim yaya akışının sağlanması bakımından orada geçici olarak kapandı. Ayrıca oradaki çalışmalarda altyapı tamamen yapılmış, herhangi bir eksiklik yoktur. Dolayısıyla altyapısı daha önce hazırlanmış olup, yağmur suyu kanal yerleri yaya ve araç trafiğini aksatmaması için geçici olarak taş imalatıyla kapatılmıştır. İsteyen arkadaşlarımıza bahsedilen yerle ilgili elimizdeki fotoğraflardan verebiliriz” dedi.

Galeri
📆 12 Kasım 2015 Perşembe 10:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR