MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » Bağcılar Belediyesi, 3 projeyle finale kaldı
Bağcılar Belediyesi, 3 projeyle finale kaldı


Bağcılar Belediyesi, 2013 yılında Etkinlik Ajandası Portalı ile e-Hizmet Kategorisinde birincilik ödülüne layık görülmüştü. 

Elektronik imza, mobil imza, e-yazışma, kayıtlı elektronik posta sistemi (KEP) gibi tüm uygulamaların 2012 yılından bu yana kullanarak e-Belediyecilikte örnek olarak gösterilen Bağcılar Belediyesi, bir başarıya daha imza attı. Bağcılar Belediyesi, Bilişim Yıldızları-Dönüşüm Yarışması’nda 3 projeyle finale kaldı.

Bağcılar Belediyesi, Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen yarışmaya e-Belediye Kategorisinde “Mobil Kamu Yönetimi Projesi”, Hizmet Kategorisinde “E-Hizmet Başvurusu İnternet Sitesi Projesi” ve yine Hizmet Kategorisinde “İŞBAK (Bağcılar İstihdam ve Kariyer Merkezi) Yerinde İstihdam Projesi” ile katıldı.

Teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak e-Belediyecilik’te örnek hizmetler sunan Bağcılar Belediyesi, bu üç projesi ile finale kalmayı başardı. Yarışma kapsamında katılımcıların oy kullanmak için www.bilisimyildizlari.org adresine girerek ilgili kategorileri seçip oy vermesi yeterli oluyor. Bağcılar Belediyesi, 2013 yılında Etkinlik Ajandası Portalı olan, http://kultursanat.bagcilar.bel.tr  ile e-Hizmet Kategorisinde birincilik ödülünü kazanmıştı. 

“KEP ADRESİ OLAN İLK BELEDİYE”

Bağcılar Belediyesi, bir e-Dönüşüm Projesi olan, “e-Hizmet Başvurusu İnternet Sitesi Projesi ile hizmetlerin vatandaşlara daha kolay, daha hızlı ve daha kaliteli ulaşmasını amaçlıyor. Yine, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) altyapısı da projeye eklendi. Bağcılar Belediyesi 2013’te KEP adresi alan ilk belediye oldu. İŞBAK (Bağcılar İstihdam ve Kariyer Merkezi) Projesi de bölgedeki istihdam oranını arttırarak bireysel ve kurumsal ekonomik kalkınmayı desteklemek, özellikle ilçedeki gerek işveren gerek iş arayan insanların güvenli bir şekilde iş pozisyonlarını değerlendirmesine katkı sunmak, iş arayanların güvenli ve kolay bir şekilde iş bulmasını sağlamayı amaçlıyor.

Mobil Kamu Yönetimi Projesi de kurumsal vizyona bağlı olarak, personeller ile yöneticilere evrak imzalama, süreç takibi, performans ölçümü ve diğer iş zekası analizlerini sağlamayı amaçlıyor. 

“e-BELEDİYECİLİK PROJELERİMİZ ÖRNEK GÖSTERİLİYOR”

Yerel belediye olarak örnek bir e-belediyecilik sergilediklerinin altını çizen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, elektronik imza, mobil imza, e-yazışma, kayıtlı elektronik posta sistemi (KEP) gibi tüm uygulamaların 2012’den bu yana kullanıldığını söyledi. WALD Uluslararası Marka Şehirler Zirvesi ile UCLG MEWA Akıllı Şehirler Komite Toplantısı’nda Bağcılar Belediyesi’nin bu alandaki çalışmalarının örnek gösterildiğini de hatırlatan Başkan Çağırıcı, duygularını şöyle dile getirdi: “Bağcılar Belediyesi olarak hemşehrilerimin hizmetlerimize daha kolay ulaşabilmesi, personelimizin hizmetin en kalitelisini en kısa sürede sunması amacıyla önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Bu projelerimiz yoğun ilgi görüyor. Türkiye Bilişim Derneği’nin düzenlemiş olduğu yarışmada 3 projemizle finale kalmaktan dolayı da ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Teknolojiyi hizmetlerimizde en iyi şekilde kullanmak amacıyla çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.” 

📆 23 Eylül 2015 Çarşamba 23:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR