MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Sağlık, Toplum » Kartal’da İstanbul Triatlon Avrupa Kupası Yarışları
Kartal’da İstanbul Triatlon Avrupa Kupası Yarışları


Kartal Belediyesi spora ve sporcuya verdiği desteği sürdürüyor. Kartal’dan yarışmaya katılacak sporculardan Hira Spor Kulübü sporcularını Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer ziyaret etti.

Kartal sahili Dragos Yelken Kulübü’nün bulunduğu yerde 28 Haziran 2015 saat 07.00 – 17.00 saatleri arasında düzenlenecek İstanbul Triatlon Avrupa Kupası yarışlarına 500’e yakın sporcunun katılacağı, uluslararası 20 ülkeden yarışmacıların etkinlikte yer alacağı açıklandı.

Kartal Belediyesi’nin destek verdiği (M.D.Y.İ.K) Marina Dragas Yelken İhtisas Kulübü’nün ev sahipliğinde Türkiye Triatlon Federasyonu’nca düzenlenen etkinliğe Kartal’dan Hira Spor Kulübü de katılacak. Kartal ilçesi adına yarışlarda yer alacak olan Kartal Hira Spor Kulübü’nü Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer ziyaret ederek sporculara başarı diledi. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Kartal Belediyesi olarak sporun farklı branşlarına destek verdiklerini belirtti ve Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün satranç, dağcılık, yelken gibi bireysel ve ekip sporlarını da içeren branşlara sağladığı destek ile gençlerin bu alanda başarılarının arttığını belirtti. Bisikletin yaygınlaşması ve spor olarak da ilgi bulması adına farklı etkinliklere destek verdiklerini ifade eden Gürer, Tema Vakfı ile gerçekleşen bisiklet etkinliği yanında bu yıl Kartal Aydos Patika Koşusu’na ilk kez dağ bisiklet klasmanının eklendiğini belirtti. Kartal’da önemli bir dönüşüm ve değişim yaşandığına dikkat çeken Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, spor, kültür-sanat, çevre, doğa gibi geleceğin Kartal’ını şekillendirecek her alanda belediyenin destek ve çalışma içinde olduğuna da vurgu yaptı.
Gürer, Kartal ilçesini temsilen Kartal Hira Spor Kulübü’nün katılacağı yarışlarda Kulüp Başkanı ve Antrenör Fuğgan Arığ sporcular Eren Demir(Minikler), Ertuğrul Karadağ(Minikler), Hamza Efe Gürbüz(Minikler), Yusuf Azat Demir(Minikler), Emir Özdemir(Minikler), Emre Cıkıncı(Yaş grubu) ve Muzaffer Dursun’a (Yaş grubu) ile yarışma öncesi başarı diledi ve “Yarışmanın sonucundan daha önemli olan bir şey daha var. Bu tür etkinliklerin olması ve Kartal’dan da katılım sağlanmasıdır.” dedi. Antrenör Fuğgan Arığ sporcularından derece beklediğini ifade etti. “Biz de gençlerimizin başarılı olacağına inaıyoruzb.” dedi.

2012 yılında kurulan Hira Spor Kulübü’nün Başkanı Fuğgan Arığ, Kürek milli sporcusu Triatlon’da 30 yaş üzeri şampiyonluğa sahip. Spor eğitmeni Fuğğan Arığ’da Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, yarışlar öncesi ziyaretin takım için moral olduğunu ifade etti. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e spora ve sporcuya desteğine de teşekkür etti ve “İyi çalıştık, hazırlandık, başarı ile yarışları tamamlayacağımıza inanıyorum.” dedi.

📆 26 Haziran 2015 Cuma 12:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR