MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » ERKEN YAŞLANMIŞ GENÇLER
Yılmaz Uğurluakan
ERKEN YAŞLANMIŞ GENÇLER


Erken yaşlanmış gençler derken,Gençler’in  herhangibir hastalık veya Tıbbi  nedenden dolayı yaşlanmış olabileceklerinden değil DÜŞÜNCE  yaşlılığını kastettim.
Nasıl mı derseniz?Bahsedelim.
Hemen hemen hergün günlük yaşantımızın gereği  olarak,çoğumuz işimiz gereği veya belli mecburiyetler gereği ulaşmak istediğimiz yerlere gitmek için,toplu Taşıma araçlarını kullanmak zorundayız.
İşte tam burada erken yaşlanmış,erken yorulmuş Gençler’in olduğunu farkederiz.Dolmuşa biniyoruz,yaşlı amca  sarsıntılı  şekilde ayakta durmaya çalışırken
Erken yaşlı gencimiz,cam kenarına oturmuş uyukluyor, yada uyuyor numarası yapıyor, otobüste koltuğa tutunmak isteyen hamile hanım sallanıyor,erken yaşlı gencimiz elindeki cep telofonu ile meşgul,
Metroya,vapura,Metrobüse biniyoruz,pekte değişen birşey yok. Hasta olduğu hissedilen,etrafına Ümit’le bakan annemiz biryerlere tutunmak ayakta durabilmek için çırpınan babamızın farkında olmayan gencimiz ya birşeyler okuma telaşında,veya  Yanındaki arkadaşları ile koyu bir sohbette.Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.
Aslında olanlar gözönünde,hergün olanlar.Gençlerimiz YAŞLANDIKLARINDAN  değil,hasta,yaşlı,yorgun,hamile,özürlü insanlarımızın farkında değil.onların kendileri gibi dinç,diri ve genç olduklarını düşünüyor olmalılar.Kısaca ,Gençlerimizin kendileri değil ama DÜŞÜNCELERI yaşlı.
Tabiki bunu bütün gençlerimiz için Söylemek yanlış.Gençliğimizin çoğunluğu,yaşlısına saygılı,hastasına sevgilidir. Hatırlatmamız DÜŞÜNCELERİ Yaşlı olanlara.

YILMAZ UĞURLUAKAN

📆 26 Kasım 2014 Çarşamba 09:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR