MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Ataşehir’de yeşil alanlar çoğalıyor
Ataşehir’de yeşil alanlar çoğalıyor


Ataşehir Belediyesi’nin çevreye verdiği önem kapsamında Ataşehir’in çehresi yeşile kavuşuyor. Ataşehir Belediyesi’nin çeşitli kurum, kuruluş ve derneklerle birlikte; gerek yardımlaşma içerisinde gerekse sponsorluk faaliyetleriyle ortaklaşa yaptığı yeşillendirme çalışmaları devam ediyor.

 Bu kapsamda Ataşehir Belediyesi’nden bir hatıra ormanı için alan isteyen Lions Derneği’ne sağlanan 700 metrekare alanda 36 ağaç dikilerek yeşillendirme yapıldı.

Hatıra ormanının açılışına Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Zafer Nuhoğlu, Park ve Bahçeler Müdürü Deniz Kutlu, Lions Derneği üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Hatıra ormanına bir de ağaç diken Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Zafer Nuhoğlu, “Ataşehir Belediyesi olarak çevreye fayda sağlamak isteyen her kurum ve kuruluşa kapımız açık. Vatandaşlarımızla birlikte daha yeşil bir Ataşehir için yeni çalışmalar yapmak istiyoruz. Yeşil alanlarımızı çoğaltmak ve düzenlemek konusunda kararlıyız” dedi.

 

Devam eden çalışmalarla birlikte Ataşehir Küçükbakkalköy’de bulunan dere boyunca toplam 9 bin metrekare alan, derelerin kötü kokusunu giderici 500 ağaçla yeşillendirilecek. Şu anda yeşillendirilen bin 500 metrekare alanla birlikte bu dere boyunca peyzaj ve ıslaha uygun yeşillendirme çalışmaları devam edecek.

Galeri
Etiketler: , , , ,
📆 07 Nisan 2010 Çarşamba 11:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR