MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Çevrecilerden ‘fatih Ormanı’ Eylemi
Çevrecilerden ‘fatih Ormanı’ Eylemi


Beşiktaş’ta toplanan bir grup çevreci, Fatih Ormanı’na inşa edileceği iddia edilen villalara karşı eylem yaptı. Villa projesini üstlendiği iddia edilen holding binasına yürüyen eylemcilere mahalle sakinleri evlerinin balkonlarından destek verdi.

 
Beşiktaş Kartal Heykeli Meydanı’nda toplanan kendilerine Kuzey Ormanları Savunucuları adını veren bir grup, Fatih Ormanı’na inşa edileceği iddia edilen villa projesini protesto ederek eylem yaptı. Meydanda toplanan grup, “Ormana villa yapılmaz”, “ Çarşı uyuma ormanına sahip çık” diye slogan attı. Ellerinde “Fatih Ormanı bizimdir”, “Beton değil orman” yazılı döviz taşıyan grup projeyi üstlendiği iddia edilen holding binası önüne yürüdü. Bu sırada bazı mahalle sakinlerinin evlerinin balkonlarından eylemcilere destek verdiği görüldü.

 

 
Holding binası önünde açıklama yapan grup, Fatih ve Belgrad gibi ormanların korunması gerektiğini belirterek, “Önümüzdeki en güncel tehditlerden biri de kentin yaşam alanlarına yakın Fatih ve Belgrad gibi orman alanlarının parçalara bölünerek, çeşitli gayrimenkul projelerinin arka bahçeleri olarak tasarruf edilip küçülmeye ve birer park alanından ibaret bırakılmaya çalışılmasıdır.

 

 

 

Yanı başlarından yükselen lüks inşaat alanlarında çalışan ve yaşayanların ata binebilecekleri doğa yürüyüşleri yapabilecekleri bungalov evlerde veya orman içi villalarda yaşam süreceği, bizlerin ise onlardan arta kalan ve park bahçeler müdürlüğünce donatılmış tekdüze mahalle parklarında kamusal ihtiyaçlarımızı karşılamamızın reva görüldüğü günlerdeyiz” dedi.
Yapılan basın açıklamasının ardından grup sessizce dağıldı…(İHA)

📆 26 Ağustos 2014 Salı 12:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR