MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » Kadıköylüler Geleceği Planlıyor
Kadıköylüler Geleceği Planlıyor


Kadıköy Belediyesi’nin çağrısıyla başlayan Stratejik Plan Çalıştayları devam ediyor. Kadıköylüler 12-13 Temmuz tarihlerinde bir araya gelerek 2020 yılında nasıl bir Kadıköy’de yaşamak istediklerini planlayacak.
“5 yıl sonra nasıl bir Kadıköy’de yaşamak istersiniz?
Aklınızdaki Kadıköy’de neler var?
Kadıköy’ün öncelikleri neler?
Kadıköy’ün en büyük sorunu ne?”
Beş yıllık stratejik planını hazırlayan Kadıköy Belediyesi 5 yıl sonra nasıl bir Kadıköy görmek istediklerini Kadıköy’de yaşayan, Kadıköy’de çalışan ve sosyalleşen tüm yurttaşlara bu soruları soruyor.

 

İlki 6 Temmuz’da 18-35 yaş arası gençlerle gerçekleşen Stratejik Plan Çalıştayı 12 ve 13 Temmuz tarihlerinde tüm yurttaşların katılımına açık olarak devam edecek.

Sendikalardan, siyasi parti ve derneklere, dayanışma forumlarından, inisiyatiflere Kadıköy’e dair söyleyecek sözü, önerileri olan herkesin katılımın beklendiği Stratejik Plan Çalıştayı 12 ve 13 Temmuz tarihlerinde saat 10:00’da Kadıköy Belediyesi Zübeyde Hanım Kokteyl Salonu’nda yapılacak.

Kadıköy’ün gelecek 5 yılının planlanacağı çalıştayda katılımcılar gün boyu Kadıköy ile ilgili öneri, plan ve projelerini tartışacak.

Stratejik Plan’ın katılımcı örnek bir yönetim modeli yaratmak için atılacak ilk adımlardan biri olduğunu ifade eden Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, 6 Temmuz’da gençlerin katılımıyla çok verimli bir çalıştay gerçekleştirildiğini söyledi.

 

“Ortak ihtiyaçların, önceliklerin belirlenmesinde katılımcı bir model oluşturma zorunluluğu var “ diyen Nuhoğlu Kadıköylülerin bilgi, birikim ve yaratıcılığını kent yönetimine katmasının önemine dikkat çekerek şunları söyledi: Demokratikleşmenin en temel noktalarından biri yerel yönetimlere katılımı sağlamaktır.

 

Bu anlayıştan hareketle kamu kurum ve kuruluşları, mahalli idareler, oda ve meslek kuruluşları, emek örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve yurttaşlarımızı Kadıköy Stratejik Gelişme Planını birlikte hazırlamaya, ortak vizyon, misyon, amaç, hedef ve stratejiler oluşturmak için 12 ve 13 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan çalıştayımıza bekliyorum.”

📆 10 Temmuz 2014 Perşembe 15:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR