MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Kadıköy’de Soma’yı bahane eden göstericiler sokakları savaş alanına çevirdi
Kadıköy’de Soma’yı bahane eden göstericiler sokakları savaş alanına çevirdi


Soma’da meydana gelen maden ocağı kazasını bahane eden kalabalık bir grup, Kadıköy’de sokakları savaş alanına çevirdi. Polise havai fişek ve taşlarla saldıran grup biber gazıyla yapılan müdahaleyle dağıtılırken, bir grup gösterici yol üzerinde bulunan resmi plakalı bir aracı devirerek hasar verdi.
Kadıköy’de toplanan kalabalık bir grup, Soma’daki maden ocağı kazası bahanesiyle eylem yaptı. Akşam saatlerinde Boğa Heykeli önünde bir araya gelen yaklaşık 300 kişilik grup, sloganlar attıktan sonra havai fişek ve taşlarla polise saldırdı. Hızını alamayan göstericiler, Bahariye Caddesi ve ara sokaklar üzerinde yer alan bazı işyerlerini tahrip ederken, bazı göstericiler de çöp konteynırlarını barikat yapıp ateşe vererek yolu trafiğe kapattı.

Ara sokaklara dağılan ve zaman zaman yeniden polise saldıran göstericiler ile polis arasında yer yer çatışmalar yaşandı. Bu sırada yol üzerinde bulunan resmi plakalı bir zabıta aracı yine göstericiler tarafından devrilerek tahrip edildi. Bazı mağazaları da hedef seçen göstericiler, işyerlerine ağır hasar verdi. Polisin uyarılarına rağmen dağılmayan göstericilere çevik kuvvet ekipleri biber gazıyla müdahale etti. Bölgedeki gerginlik sürerken, polis ekipleri olay yerine takviye ekip sevk etti…….

İSTANBUL (İHA)

Fotoğraf: Kadiköylife

📆 16 Mayıs 2014 Cuma 11:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR