MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Genel » OĞLUMA MEKTUP
OĞLUMA MEKTUP


Oğlum;

Bizler, sizlere; güçlü bir ülke, sağlam temele oturmuş inanç ve dürüst bir dünya bırakamıyoruz bizleri bağışlayın.

Bizler, kendi hırslarımız, çekişmelerimiz, kıskançlıklarımız sebebiyle kavgalı, huzursuz, modern dünyanın gerisinde, saygınlığı çok da iyi olmayan bir ülke bırakıyoruz sizlere, özür dileriz.

Bizler, dünyanın en güzel ve en verimli topraklarında, dünya tarihine damgasını vuran büyük bir milletin evlatları olarak atalarımıza layık olamadığımız gibi kendi evlatlarımıza da iyi örnek olamamanın üzüntüsü ve utancı içindeyiz.

Bizler, siz evlatlarımıza; söz verip tutmayanların, ve makamı bıraktı için birçok değerini feda eden, yalan söyleyen, ikiyüzlü davrananların sorgulanamadığı ve el üstünde tutulduğu bir ülke bırakıyoruz, hakkınızı helal edin.

Oğlum;

Dilerim bu mektubu okurken neyi başardınız ki, ne öğüt veriyorsunuz demez ve beni anlamaya çalışırsın.

Dilerim bizler gibi davalarında ve yaşamlarında samimi olmayan vatanseverlerin, dindarların, milliyetçilerin, demokratların, halkçıların oyunlarına kapılmadan, birilerinin art niyetlerinin kurbanı olmadan vatan, millet, din adına doğruları yaşayabilir, yaşatabilirsin. 

Oğlum, iyi bilmelisin ki;

Şimdilerde ılımlaştırılan bir dinin, susturulan bir milliyetçiliğin girdabında, paradan ve makamdan başka derdi olmadığına kanmış insanlardan Oluşan ülkemizde uğruna ölünecek değerlerin olmadığına inandırılmak isteniyorsunuz.

Gerçekleri, okumanızın, bilmenizin ve öğrenmenizin engellendiği bir ortamda, vatan, millet ve din gibi değerler konusunda hassasiyetiniz ve inançlarınız törpüleniyor. Parti, para, futbol gibi günübirlik değerler önünüze hizmet edilmesi ve kazanılması gereken kutsal amaçlar gibi sunuluyor.

Oğlum;

Günümüzde halkı yönetmenin Halkla paylaşarak, Halkla Yaşayarak olabileceğini ve nereden geldiklerini unutanlar bu samimiyetsizliklerinden doğan başarısızlık ve hezimetin suçunu halka yüklemek ve cezasını millete çektirmek istiyorlar.

Oğlum;

            Birileri sen ve senin gibileri fikirsizleştirmeye, susturmaya çalışıyor olabilir, beyninize iman, vatan, millet sevgisi yerine parti, para, futbol ve her türlü dünyevi şehveti doldurarak Sizleri de satın almaya çalışıyor olabilir.

            Unutma ki seni etkilemek ve aldatmak için Allah diyenle, aksini yapan arasında fark yoktur.

Unutma; davalarında başarılı olanlar davalarında samimi olanlardır. Sen eğer karşında Haksız birinin başardığını görüyorsan bil ki o kendi davasında senden daha samimidir.    

Canım oğlum eninde sonunda davalarında, inançlarında samimi ve dürüst olanların kazandığını öğreneceksin. Fakat bu kazancın; dünyevi manada makamı, mevki, para ve güç değil de Vatanımızın bir adım daha öne çıkmasına sebep olabilmek, Allah’ın huzuruna, yalansız, riyasız, kul ve yetim hakkı yemeden gidebilmek olması gerektiğini iyi bilmelisin.

Son olarak bilmeni isterim ki; makamına, parasına veya gücüne özendiğin, onlar gibi olmak istediğin insanlar ve bu insanların nasıl olduğu anlaşılamadan birden bire yüksek makamlar ve büyük paralar kazanan senin de yaşıtın olan çocukları olabilir.

Fakat emin ol ki bu kiþilerin kalplerine girebilsen, hırsları, hasetleri ve kibirleri sebebiyle çektikleri ızdırabı ve bu uğurda ne kadar küçülebildiklerini bir görebilsen onlara imrenmek yerine, o kişilere acırsın.

Sevgili oğlum, her zaman erdemli, inançlı ve Şartlar ne olursa olsun dürüst ol.

Seni Allah’a emanet ediyor, seni seviyor ve gözlerinden öpüyorum.

AHMET Berhan YILMAZ

📆 08 Mart 2010 Pazartesi 12:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR