MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Flaş, Toplum » Baba Ali Ayvalıtaş: “Bize İnsanlık Dışı Muamele Yapıldı”
Baba Ali Ayvalıtaş: “Bize İnsanlık Dışı Muamele Yapıldı” Mehmet Ayvalıtaş’ın Duruşmasının Ardından Yapılan Açıklamalarda Mahkemeye Tepki Gösterildi

Ataşehir’de Gezi olayları sırasında hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş’ın ölümüyle ilgili dava sonrası açıklama yapan baba Ali Ayvalıtaş, “Bize insanlık dışı bir muamele yapıldı” dedi.
Gezi olayları sırasında Ataşehir’de bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş’ın ölümüne ilişkin davanın görülmesine Kartal’daki İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’nda devam edildi.
Anadolu 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edilen duruşmanın ardından baba Ali Ayvalıtaş basın mensuplarına bir açıklama yaptı.
Kendilerine insanlık dışı bir muamele yapıldığını iddia eden Baba Ayvalıtaş “Bu muamele ben insanım diyen birine yapılmaz. Küçücük kameraları, mikrofonları çalışmayan bir salonda avukatların seslerini duyurmak için bağırdığında bağırmaması için uyarılan bir salonda görüldü mahkememiz. Dışarıdaki yaşanan gerginliğin sona erdirilmesi için avukatlarımız mahkeme heyetinden yardım istedi ama bir yanıt alamadı. Mahkemeye ara veren hakimler geri döndüklerinde ise hemen mahkemeye son verdi. Bunlar hakim olamaz” dedi.
Sanıkların duruşmaya gelmediğini hatırlatan Ali Ayvalıtaş, açıklaması sırasında adliye önünde bulunan bazı eylemciler polise taş atmaya başlayınca konuşması yarım kaldığı için, adliye içine alındı.
Ayvalıtaş ailesinin avukatları ise yaptıkları ortak basın açıklaması ile mahkemenin tavrını eleştirdi.
Hiçbir beyanlarının mahkeme tarafından dikkate alınmadığını ileri süren avukatlar, “Bu mahkeme bu davayı yürütecek durumda değildir. Bu heyetle artık bu davaya devam etmek istemiyoruz. Bu heyet artık tarafsızlıktan uzaklaşmış, taraflı bir mahkeme görüntüsü vermiştir. Mahkemenin verdiği karar adaleti tecelli ettiremeyecektir. Mahkeme esnasında dışarıdaki olaylara ilişkin polisin gaz kullanmaması lazım, bekleyenlere şiddet uygulanmasına engel olmanız, haklarında gerekli işlemi yapmanız lazım dedik ama bunların hiçbiri yapılmadı” şeklinde konuştu.
Açıklamaların ardından gruplar adliye bahçesinden sloganlar atarak olaysız bir şekilde dağıldılar.

İSTANBUL (İHA)

📆 05 Şubat 2014 Çarşamba 22:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR