MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Spor, Toplum » Jokeyliğe Giden Yolda Apranti Olabilmek İçin Müracaatlar Başlıyor
Jokeyliğe Giden Yolda Apranti Olabilmek İçin Müracaatlar Başlıyor


Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi yeni eğitim döneminde, jokeyliğin bir basamağı olan aprantilik için öğrenci alımına başlıyor.
İki yıl süreli olan ve yatılı eğitim veren Apranti Okulu’nda, kursiyerlerin tüm eğitim masrafları Türkiye Jokey Kulübü tarafından karşılanıyor. Aranan koşulları taşıyan adayların, ebeveynleri ile birlikte başvuru merkezlerinde ön kayıt formunu doldurup, gerekli evraklarla birlikte başvuru merkezlerine teslim etmeleri gerekiyor. Ön eleme sonucu uygun bulunan adaylar, Aralık ayı içerisinde yazılı sınav ile sözlü mülakat yapılmak üzere Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’ne davet edilecek.
1 Kasım’da başlayan başvurular, 30 Kasım’a kadar İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda bulunan Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi, Ankara 75.Yıl Hipodromu, Adana Yeşiloba Hipodromu, İzmir Şirinyer Hipodromu, Bursa Osmangazi Hipodromu, Şanlıurfa Hipodromu, Elazığ Hipodromu ve Diyarbakır Hipodromu’nda bulunan başvuru merkezlerinden yapılabilecek. Adaylarda ise ilköğretim mezunu olmaları, 14-16 yaşları arasında olmaları, 17 yaşından gün almamış olmaları, 35-45 kg arasında olmaları ve 1.30 ila 1.55 cm boyunda olma şartları aranıyor.

AKDİ: “PRATİK VE TEORİK OLARAK TÜM EĞİTİMLERİ VERİYORUZ”
Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nde yaptığı konuşmada, jokeyliğin çok güzel bir meslek olduğuna değinen binicilik öğretmeni Davut Akdi, “2 yıl boyunca öğrencilere pratik ve teorik olarak tüm eğitimleri veriyoruz. İki yıllık eğitimin ardından 150 yarış kazanan öğrencilerimiz profesyonel jokey olmaya hak kazanıyorlar” dedi.

MERDANOĞLU: “TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN ÇOCUKLARIMIZI BEKLİYORUZ”
Apranti okullarının yatılı olduğuna ve öğrencilerin tüm masraflarının Türkiye Jokey Kulübü tarafından karşılandığına dikkat çeken Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni Bercis Merdanoğlu ise, “Öğrenciler ilk yıllarında teorik binicilik eğitimi alıyorlar. Bunun dışında normal derslerini de görüyorlar. Türkiye’nin her bölgesinden öğrenci aldığımızdan dolayı, oryantasyonumuz biraz uzun sürüyor. Fakat bu sürecin sonunda çok güzel bir aileye sahip oluyoruz. Öğrencilerimiz 2. yıllarında ise okulumuzda eğitimlerine devam ederken bir taraftan da yarış atlarının olduğu bölgede staj görüyorlar. Dünya standartlarında bir eğitim veriyoruz. Öğrencilerimiz 2. yılın sonunda buradan mezun olurlarken tam olarak jokeyliğe hazır bir şekilde, apranti olarak mezun oluyorlar. Yaşıtları arasında boyları yüzünden sıkıntı çekmiş olan çocuklarımızın burada bunu avantaja çevirdiklerini görüyoruz. Çocuklarımız iki yıl gibi kısa sürede çok iyi maddi olanaklara sahip bir mesleğe adım atmış oluyorlar. Geleceğin gözde mesleklerinden olan jokeyliğe Türkiye’nin her bölgesinden çocuklarımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu. İSTANBUL (İHA)

Etiketler: , ,
📆 23 Kasım 2013 Cumartesi 10:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR