MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Dünyadan, Etkinlikler, Genel, Manşet, Spor, Toplum » Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası 2013 Yarışları’nda, Türk Bayrağı Dalgalandı
Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası 2013 Yarışları’nda, Türk Bayrağı Dalgalandı


Zabo-Işıklar Offshore Racing Takımı Sporcusu, Uğur Işık: 
 “Bayrağımızı dalgalandırmak gurur verici” 
 “Dünya şampiyonu olarak ülkemize geri dönmek istiyorum”
Türkiye’yi Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası 2013 yarışları başarı ile temsil eden Uğur Işık, bu haftasonu koşulacak Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası Birinci ve İkinci Ayak yarışlarında söz verdiği gibi podyumda yerini aldı.
Bu hafta sonu elde ettiği puanlar ile genel sıralamada Dünya ikinciliğine yükselen Işıklar, 5-6 Aralık tarihlerinde Abu Dhabi’de gerçekleşecek yarışta Dünya Şampiyonluğu için iddiasını korumaya devam ediyor.

“BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRMAK GURUR VERİCİ”
Uğur Işık tersliklerle başlayan bir yarış olduğunu söyleyerek, “Geç start aldık ve tüm planlarımızı, hesaplamalarımızı diğer takımların da yapmış olduğu gibi normal koşullara göre yapmıştık. Start geç verilince yakıt sorunumuz olacağını belirttik ve tur sayısının azaltılması gerektiğini söyledik. Bu uygulama bu tip durumlarda yapılan ve takımları da zor duruma düşürmeyen bir karardır. Lakin yapılması gereken kısaltılma yapılmadı, biz de açık ara birinci gittiğimiz yarışı elimizden kaçırdık. Yine de, podyumda iki farklı takımdan Türk pilotu görmek, fotoğraf vermek ve bayrağımızı dalgalandırmak gurur verici idi. Abu Dhabi’de gerçekleşecek son yarışlarda hedefimiz birincilik ve Dünya Şampiyonu olarak ülkemize geri dönmek“ dedi.
Class 1 yarışlarına Türkiye’nin yanı sıra, Avusturya, İtalya, Norveç, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, İngiltere, Monako, Amerika ve Brezilya gibi dünyanın 5 farklı kıtasından rakipler bulunuyor.
İlki 28 – 30 Mart tarihlerinde Çin’de başlayan ve Türkiye’yi temsil eden Uğur Işık’ın 2.’lik elde ettiği Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası 2013 yarışları, 5 – 6 Aralık tarihlerinde Abu Dhabi’de noktalanacak.
Yarışmada ki genel sıralama ise şöyle:
1. 3 Victory 91
2. 91 Zabo Işıklar 65
3. 10 LFF 10 62
4. 7 HUB Team Australia 60

İSTANBUL (İHA)

Etiketler: , , ,
📆 21 Ekim 2013 Pazartesi 12:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR