MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Eğitim, Flaş, Toplum » Ataşehir’in İlk Yükseköğretim Kurumu Törenle Açıldı
Ataşehir’in İlk Yükseköğretim Kurumu Törenle Açıldı


 

Ataşehir’in ilk yükseköğretim kurumu  olma özelliğine sahip Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nun açılışı il ve ilçe protokolünün yanı sıra, iş ve eğitim dünyasından önemli isimlerin katılımıyla gerçekleştirildi.  Açılışta konuşan Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı Mevlüt Adıgüzel,  Ataşehir Adıgüzel Üniversitesi’nin temellerini de çok yakında atacaklarını dile getirdi.

            Adıgüzel Eğitim Kültür Araştırma Yardımlaşma ve Sağlık Vakfı tarafından, ülke ekonomisinin ve iş yaşamının ihtiyacı olan nitelikli işgücünü, çağdaş, demokrat ve analitik düşünceye sahip, sanayi ile işbirliği içinde bireyler olarak yetiştiren bir meslek yüksekokulu olmak vizyonuyla kurulan Adıgüzel Meslek Yüksekokulu törenle açıldı.

İstanbul’un en önemli finans ve yaşam merkezlerinden Ataşehir’deki ilk yükseköğretim kurumu olan  Meslek Yüksekokulu’nun açılış törenine, İstanbul Vali Yardımcısı Harun Kaya, Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi(istinaf) emekli Cumhuriyet Başsavcısı Kemal Canbaz, Vakıf Meslek Yüksekokulu Birliği Başkanı ve  Kavram Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı  Bahattin Durmuş,  Nissan Türkiye Genel Müdürü Kei Kubota ve Nissan Türkiye İthalat ve Lojistik Birimi Müdürü Atilla Ergin’in yanı sıra, Ataşehir İlçe MEB Müdürü ve şube müdürleri katıldı.

 

adiguzel-universitesi-atase

Açılışta konuşan İstanbul Vali Yardımcısı Harun Kaya, “Özellikle İstanbul için çok ihtiyaç duyduğumuz mesleki ve teknik alanda eğitim veren okulların artıyor olmasından dolayı mutluluk duyuyorum” dedi.  “Değişimi seyrediyorsanız o değişime seyirci olan birisi olarak kalırsınız, yok olur gidersiniz” diye sözlerini sürdüren Kaya,  “ülkemize kazandırdığı meslek yüksekokulu için Mevlüt Adıgüzel’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı Mevlüt Adıgüzel ise, “Adıgüzel Meslek Yüksekokulu olarak; yaratıcı, çözüm odaklı, takım çalışmasına yatkın, sosyal, bilgiyi üreten, mesleki etik bilince ve liderlik özelliklerine sahip nitelikli elemanlar yetiştirmek ve onlara nitelikli eğitim ortamları ve olanakları sağlamak ana hedefimizdir” diye konuştu. “ Baş döndürücü bir hızla değişim ve gelişimlerin yaşandığı dünyamızda, en çok ihtiyaç duyulan mesleki yeterliliğe sahip, geleceğin iş dünyasının profesyonellerini ve liderlerini yetiştirecek bir okulu açmayı bana kısmet ettiği için Allahıma şükrediyorum” diyen Mevlüt Adıgüzel ayrıca, Ataşehir Adıgüzel Üniversitesi’nin de çok yakında temellerini atacaklarını dile getirdi.

 

Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüsnü Tolu da konuşmasında, sektörün deneyimli yönetici ve iş adamlarından her program için “danışma komiteleri” ve ayrıca yüksekokul “danışma kurulu “ oluşturarak, onların öneri ve istekleri doğrultusunda müfredat oluşturulacaklarını ifade etti. Ayrıca,  kariyer merkezi ile de öğrencilerin eğitim öğretime devamları sırasında sektörle tanışmalarını sağlayacaklarını dile getiren Tolu, “Öğrencilerimizin mezuniyet sonrası iş bulmalarına ve staj yapmalarına destek olacağız” diye konuştu.

 

Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nda Bulunan Bölümler

Adalet Programı

Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı

Grafik Tasarımı Programı

Dış Ticaret Programı

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı

İşletme Yönetimi Programı

Mekatronik Programı

Optisyenlik Programı

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı

Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Programı

İş Sağlığı ve Güvenliği Programı

 

Galeri
📆 01 Ekim 2013 Salı 10:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR