MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Teknoloji, Toplum » 7. Uluslararası Robot Yarışması Sonuçlandı!
7. Uluslararası Robot Yarışması Sonuçlandı!


Yarışmanın kapanış töreninde İstanbul Ataşehir’ de yer alan ve sektörün köklü ve tecrübeli firmalarından biri olan  Ege Basım,  yarışma destekçisi olarak “Teşekkür Plaketi”ni İstanbul Valisi Sayın Avni Mutlu’dan aldı.

7. Uluslararası Meb Robot Yarışması, 2-4 Mayıs  2013 tarihinde, İstanbul’da Sinan Erdem Spor  Salonunda  gerçekleştirildi.   Lise ve yüksek öğretimde öğrenim gören meslek ve teknik eğitim öğrencileri, toplam 5 kategoride yarıştılar.  “Temalı Robot” kategorisinde Yenimahalle Endüstri Meslek Lisesi, “Çizgi İzleyen” kategorisinde Yerköy Endüstri Meslek Lisesi, Sumo kategorisinde Karabük Üniversitesi, Mini Sumo kategorisinde  Adil Karaçam Endüstri Meslek Lisesi ve “Robotino” kategorisinde İSOV Dinçkök Endüstri Meslek Lisesi birinci oldu.

“Robotlar Dünyayı Keşfediyor”  sloganıyla başlayan yarışmanın açılışı Milli Eğitim Müdürü Nabi Avcı tarafından 2 Mayıs Perşembe günü yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Ekonomik İş Birliği Teşkilatı (EİT) Eğitim Enstitüsü işbirliği ile düzenlenen yarışmada,  pek çok okul hazırladıkları robotlarla yarışma heyecanına katıldılar.

Megep modülleri ile ülkenin dört bir yanındaki meslek liselerine, ders kitaplarını nitelikli şekilde hazırlayan Ege Basım’da  bu sene  İstanbul’da yapılan  yarışmanın destekçilerinden biriydi. Ege Basım yarışma alanında kurduğu stantta eğitmenleri ile birlikte Megep modülleri ve eğitim kitaplarının tanıtımını yaptı.

4 Mayıs Cumartesi günü akşam saatlerine kadar süren yarışmalar tamamlandıktan sonra, dereceye girenlere ödülleri  verildi.  Ödül töreninde İstanbul Valisi Hüseyin  Avni Mutlu, “Teşekkür Plaketini”  yarışmanın destekçisi Ege Basım Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Güven’e takdim etti.  Yarışmanın kapanış konuşmasını İstanbul Valisi Avni Mutlu gerçekleştirdi.   Ege Basım da başarılı  okullara ve öğrencilere eğitim setlerinden hazırladığı çantayı sundu. Ege Basım Yönetim Kurulu Başkanı

Ramazan Güven, meslek eğitimlerine dair düşünlerini şöyle ekledi: “Mesleki eğitimler, uygulama ile de pekişecek, geliştirilecek eğitimlerdir. Bilimsel düşünce kadar, girişimcilik ruhu ve rekabet edebilme bilincinin de gelişmesini sağlayan, birbirini destekleyen çalışmalar mesleki eğitimler için gereklidir. Biz Ege Basım olarak, meslek liselerinin eğitim kitaplarını basılı hale getirerek ve yardımcı kitaplarda sunarak geleceğimiz olan gençlere desteğimizi vermeye çalışıyoruz.”

Üç gün boyunca yoğun tempoda yarışan okullar ve öğrencileri kapanış töreninden sonra, seneye tekrar buluşmak ve yarışmak heyecanı ile vedalaştılar.

📆 07 Mayıs 2013 Salı 17:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR