MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » İstanbul’un Fatih’i Anıldı!

İstanbul’un Fatih’i Anıldı!Fatih Belediyesi, Fatih Sultan Mehmet Han’ı doğumunun 581. yılında bir dizi etkinlikle andı. Fatih Camii avlusunda düzenlenen etkinlikte namaz ve duaların ardından vatandaşlara pilav ve tatlı ikramı yapıldı. Mehter Takımı da mini bir konser verdi.

 

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, törene katılanlara hitap etti. Başkan Demir, binlerce yılık geçmişi olan bir ilçeye hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, “Bin 500 yıl, 124 hükümdarla dünya siyasetinin yazıldığı bir yerde yaşıyorsanız veya hizmet ediyorsanız o zaman sorumluluklarınız ve hizmet anlayışınız farklı oluyor” dedi.

 

Fatih Belediyesi tarafından, Fatih Camii avlusunda düzenlenen Fatih Sultan Mehmet’i anma programında 5 bin kişiye Osmanlı pilavı dağıtıldı. Fatih Belediye Başkanı Mutafa Demir, eline kepçeyi alarak vatandaşlara pilav ikram etti. Mehter takımının verdiği konser ise, kulakların pasını sildi. Mehteran konserinin ardından Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve beraberindekiler, Fatih Sultan Mehmet’in kabrini ziyaret ederek, dualar okudu.

 

Millete ve ülkeye layık tüm devlet büyüklerini unutmadıklarını ifade eden Mustafa Demir, “Onların doğum günlerini, vefatlarını kutluyoruz. İnsanları geçmişe götürmek adına bu tür etkinlikler yapıyoruz. Fatih’in doğumunun 58l. yılı bunu vesile kılıyoruz. Bu doğum gününü tüm Fatihliler ile paylaşıyoruz. Fatih’te yaşıyoruz, benim açımdan daha güzeli Fatih’e hizmet ediyoruz. Bin 500 yıl, 124 hükümdarla dünya siyasetinin yazıldığı bir yerde yaşıyorsanız o zaman sorumluluklarınız ve hizmet anlayışınız farklı oluyor” diye konuştu.

 

Fatih Sultan Mehmet’e benzerliğiyle dikkat çeken Nazım Cihan vatandaşların ilgisini çekti. Fatih Sultan Mehmet’i saygıyla hatırladıklarını söyleyen Cihan, “Mustafa Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Benzemeye çalışıyoruz. İnşallah ruhumuz da benzer. Şeklimiz benziyor ama inşallah kalbimiz benzer” ifadelerini kullandı.

 

📆 30 Mart 2013 Cumartesi 11:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR