MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Barış Manço Özlemle Anıldı!
Barış Manço Özlemle Anıldı!


Unutulmaz şarkıları ve renkli kişiliğiyle 7’den 77’ye herkesin sevgilisi Barış Manço ölümünün 14.yılında özlemle anıldı. Manço’nun Ailesi ve hayranları bu yıl da 31 Ocak akşamı Moda’daki Barış Manço Evi’nde buluştular. Barış Manço’nun Kadıköy Belediyesi tarafından müze haline getirilen evi ziyaretçi akınına uğradı. Binlerce Manço hayranının katıldığı,  24.00’e kadar devam eden anma etkinliğinde hüzün ve özlem dolu anlar yaşandı.

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi öğrencileri Barış Manço’nun piyanosu eşliğinde şarkılar söylediler. Dinleyenleri büyüleyen Çocuk Sanat Merkezi öğrencileri Barış Abilerinin şarkılarını çok sevdiklerini ve özlemle andıklarını belirttiler.

Barış Manço’nun hayatını kaybettiği 31 Ocak akşamı saat 18.30’da başlayan anma programında Manço’nun eşi Lale Manço, çocukları Doğukan ve Batıkan ile Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ziyaretçileri karşıladılar. Anma programında katılımcılara küçük bir sürprizde, Manço’nun uluslararası başarılara imza atan yeğeni Ressam-Heykeltıraş Emel Vardar’ın yaptığı Manço heykelinin ilk kez müzede sevenlerine sergilemesiydi. Heykelin açılışını yapan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Emel Vardar’dan Barış Manço heykelinin dünyanın çeşitli yerlerinde sergilendikten sonra tekrar Barış Manço Evi Müzesine getirileceğinin sözünü alarak,  sanatçıya teşekkürler etti. Barış Manço’nun ölümünün 14. yılında sevenleri ve ailesi ile her yıl olduğu gibi bu yıl da bir arada olmaktan çok mutlu olduğunu belirten Öztürk, “Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi öğrencilerinin de Barış Manço’nun şarkılarını seslendirmesi ve Barış Abilerinin şarkıları ile büyümeleri beni çok duygulandırıyor” dedi.

Barış Manço’yu anma gecesine Jale,  Füsun Önal, Tayfun, Soner Arıca, Burak Kut, Hakan Peker ve Kurtalan Ekspres üyeleri katıldı. Gecede sanatçı dostları Manço ile yaşadıkları anıları anlattılar ve şarkılarını seslendirdiler. Gece Doğukan Manço’nun canlı performansı ile devam etti. Kadıköy Belediyesi’nin Halk Bankası’nın katkılarıyla, Barış Manço’nun anılarının yaşatılıp, eşyalarının sevenleriyle paylaşıldığı Barış Manço Evi, bu yıl yine özlem ve hüzün dolu bir buluşmaya tanıklık etti.

 

📆 01 Şubat 2013 Cuma 13:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR