MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Gönül Seferberliğinden Güzel Sonuçlar Alıyoruz!
Gönül Seferberliğinden Güzel Sonuçlar Alıyoruz!


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”Kış Geldi… Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye” kampanyasında güzel sonuçlar alındığını söyledi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Şahinbey Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Gaziantep Çevreyolu ile yapımı tamamlanan diğer tesislerin toplu açılış töreninde, bütün güney illerinde olduğu gibi Gaziantep’in de Suriye’de yaşanan acı hadiselerden etkilendiğini dile getirdi.

 

Erdoğan, gerek ekonomik, ticari ve nüfus anlamında gerekse misafir edilen mülteciler bakımından Gaziantep’in tahammül isteyen bir imtihan sürecinden geçtiğini belirterek, önceki hafta Şanlıurfa’ya giderek Suriyelilerin misafir edildiği kampları ziyaret ettiğini hatırlattı.

 

Başbakan Erdoğan, ”Urfalı kardeşlerimiz Hatay gibi Kilis gibi büyük bir tahammül, özveri ve misafirperverlik içinde kardeşlerini muhabbetle kucaklıyor. Aynı şekilde Gaziantepli kardeşlerimizin de bu süreci başarıyla atlatacaklarına, yüz akıyla bu imtihandan geçeceklerine ben yürekten inanıyorum” dedi.

 

Gönül seferberliği başlattık

 

Şu ana kadar Türkiye’ye 224 bin Suriyelinin giriş yaptığı bilgisini veren Erdoğan, bunların yaklaşık 67 bininin ülkesine geri döndüğünü söyledi.

 

Erdoğan, şunları kaydetti:

 

”Biz şu anda 13 çadır kent, 2 konteyner kent ve bir kabul merkezinde 157 bin 500 Suriyeli kardeşimize, ev sahipliği yapıyoruz. Kendi imkanlarıyla buraya yerleşenleri ilave ettiğimizde bu rakam yaklaşık 230 bini buluyor. İslahiye Karkamış ve Nizip kamplarında 28 bin 650 Suriyeli mülteci barındırıyoruz.

 

Bunun yanında Suriye’de kalanlara insani yardım ulaştırılması için yoğun gayret sarf ediyoruz. Türkiye genelinde yürütülen bir kampanya ile Suriye’deki kardeşlerimize en azından bir çadır, en azından bir battaniye gönderebilmek için gönül seferberliği başlattık. Bunun da güzel sonuçlarını alıyoruz. İnşallah bu sıkıntılı süreç kısa zaman içerisinde sona erecektir.”

 

Esed er geç halkına hesap verecek

 

Konuşmasında Suriye’de yaşananlara da değinen Erdoğan, ”Suriye’deki eli kanlı diktatörün, eli kanlı caninin o koltukta oturabilmesi artık imkansız hale gelmiştir. Suriye’deki rejim hem kendi halkı hem de dünya karşısında meşruiyetini tamamen yitirmiştir. Şu andan itibaren en fazla o koltukta oturma süresini bir miktar daha uzatabilir ama gerek Beşşar Esed gerek onun yol arkadaşları er ya da geç o makamları terk edecek ve halklarına hesap verecektir” dedi..

 

 

📆 21 Ocak 2013 Pazartesi 09:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR