MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » İstanbul Modern’de Bir Etkinlik Daha Bizi Bekliyor!
Yıldırım Onur Erdiren
Yıldırım Onur Erdiren
Tüm yazıları için tıklayınız.

İstanbul Modern’de Bir Etkinlik Daha Bizi Bekliyor!21 Eylül-25 Kasım

İstanbul Modern, Dönüşüm: Çağdaş Çin Sanatına Bir Bakış başlıklı sergiyle Türkiye ve Çin arasındaki diplomatik ilişkilerin 40. yılında Çin sanatının çağdaş örneklerine ev sahipliği yapıyor. 21 Eylül – 25 Kasım 2012 tarihleri arasında düzenlenecek ve 15 sanatçının 20 yapıtla yer aldığı sergide geleneksel Çin kültürü ve felsefesi, yeni teknikler, çağdaş keşifler ve yenilikçi yaklaşımlarla yorumlanıyor.

Serginin teması, günümüz dünyasında geleneksel Çin değerlerinin içsel araştırması ve dışsal yansımasına odaklı dinamik bir dengeyi ifade eden “içsel ve dışsal dönüşüm”. Geleneksel Çin kültürünün dış değişimleri hoşgörüyle karşılarken, iç bağımsızlığını ve değerlerini korumaya çalıştığını vurgulayan küratör Sun Feng, “Çin’in doğa ve felsefe üzerine özgün görüşleriyle, güncel gerçekliğin karşılaşmasından canlı ve yenilikçi bir sinerji ve heyecan verici bir yaratıcılık ortaya çıkar” diyor.

2012 Türkiye’de Çin Kültür Yılı etkinlikleri kapsamında düzenenen sergi, Çin Halk Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği’nin destekleriyle gerçekleştiriliyor. Çin Sanat ve Eğlence Grubu’nun Uluslararası Sergileme Ajansı ile İstanbul Modern arasındaki bu ortaklık aynı zamanda iki ülke arasındaki karşılıklı anlayış ve dostluğu geliştirme fırsatı sunuyor. İstanbul Modern, bu sergiden sonra Çin’de Türkiye Yılı çerçevesinde 2013 yılında Şangay’da bir koleksiyon sergisi düzenleyecek.

Sanatçılar: Cao Jigang, Chen Xi, Ding Yi, Gao Rong, Feng Mengbo, Liu Jianhua, Liu Liyun, Liu Xiaodong, Miao Xiaochun, Qin Yufen, Rong Rong & Inri, Wang Dongling, Xu Bing, Yang Fudong, Zhan Wang

Gitmenizi tavsiye ederim. Tüm okurlara sevgiler…

 

 

📆 11 Eylül 2012 Salı 10:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR