MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti
İmren Büyükkaya
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti2009 geride bırakmaya sadece saatler kaldı.Yeni yılı karşılamak için hepimiz heyecanlıyız.2010’un yeni bir yıl olması haricinde İstanbul için çok ayrı bir önemi var İstanbul bu yıl Avrupa Kültür Başkenti Unvanı alıyor. Hazırlıklara çoktan başlandı.2010’un şimdiden hareketli geçeceği belli oldu. Tanıtımlarını zaten televizyonlardan izlemişsinizdir.Ben şöyle bir etkinliklere göz attım.2010 sanatseverlerin yılı olacağını düşünüyorum ve bazılarını sizinle paylaşmak istiyorum:

Yıldız Teknik üniversitesi Davutpaşa kampüsü sınırları içersindeki klasik dönem Osmanlı mimarlık anıtı olan Ortağ-ı Hümayun binası restore edilerek kültürel ve sosyal etkinliklerde aktif olarak kullanılacakmış ve üniversite gençliğinin kültür-sanat etkinliklerinden faydalanabileceği bir buluşma noktası halini alacakmış.

Kadın gözüyle İstanbul adlı proje ise; kadınların görmek istedikleri İstanbul’u grafikler filmler fotoğraflarla anlatacağı bir proje aynı zamanda atölyeler tüm kadınlara açık olacakmış

İstanbul’da aşk başkadır adlı bir belgeselde 2010’un etkinlikleri arasında. İstanbul’da aşk projesi; doğu-batı arasında köprü olan İstanbul ile iki insan arasındaki köprülerden biri olan aşk kavramının buluşmasından oluşan bir fikir olmuş, bu belgesel de 28 Eylül 2010 tarihinde gösterime girecekmiş.

Bu projeler; İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından gerçekleştiriliyor.

Bu sene Enerjimiz İstanbul’dan.

📆 31 Aralık 2009 Perşembe 11:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR