MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Vali Mutlu: Kurban keserken çevreye duyarlı olun
Vali Mutlu: Kurban keserken çevreye duyarlı olun


İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, bayramda kurban kesecek olan İstanbullulardan çevreye duyarlı davranmalarını istedi. Vatandaşlara kurbanlarını belediyelerin belirlediği kurban kesim yerlerinde kesmelerini tavsiye eden Vali Mutlu, uygun olmayan koşullarda kurban kesenler hakkında yasal takibat yapılacağını belirtti.
İstanbul Valiliği’nde kurban bayramı için bayramlaşma töreni düzenlendi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve İstanbul’daki diğer kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile bayramlaştı. Bayramlaşma töreninin ardından Kurban bayramı için alınan tedbirleri anlatan Vali Mutlu, Kurban bayramında bütün kurumların görevlerinin başında olacağını söyledi. İstanbulluların huzurlu bir bayram geçirmeleri için büyükşehir belediyesi, ilçe belediyeler, emniyet müdürlükleri, hastaneler, itfaiye ve jandarmanın görevlerinin başında olacağını ifade eden Mutlu, vatandaşların kurban kesimi sırasında çevreye hassasiyet göstermelerini istedi.

‘Kurbanları belirlenen kesim alanlarında kesin’
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, kurbanların satım yerleri yanında kurulan kesim alanları veya ilçelerde belirlenen kesim yerelinde kesilmesini istedi. “İstanbullulardan çevre için duyarlılık istiyoruz” diyen Vali Mutlu, “Bunu dışında hareket edilmesinin doğru olmayacağını biliyoruz. Bununla ilgili takibat olacak. Emniyetimiz, ilçe müdürlüklerimiz bu konu ile ilgili yanlış yerlerde kesim yapan ve çevre ile ilgili olumsuz görüntülere sebebiyet verenler hakkında yasal takibat yapacaklar.” Dedi. Vali Mutlu kurban keseceklerin dikkatli olmalarını da tavsiye etti.
Kurban bayramında akraba ziyareti yola çıkacaklardan trafikte dikkatli olmalarını isteyen Vali Mutlu, “Yorgun, uykusuz ve dikkatsiz araç kullanmayın.” dedi. Vali Mutlu, “Kurban bayramımızı üzüntüye çevirmeyelim. Trafikte seyrederken geçmiş bayramlarda yaşanan üzüntülerin yaşanmaması için daha dikkatli olalım.” diye konuştu.

 

CİHAN

📆 04 Kasım 2011 Cuma 12:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR