MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Sağlık » Belediye hizmeti değil domuz gribinden bahset…
Belediye hizmeti değil domuz gribinden bahset…


Ülkemizde büyük bir hızla yayılan ve şu ana kadar yaklaşık 400 cana mal olan Domuz Gribi, mesleği doktor olan belediye başkanlarını da zor durumda bırakıyor.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ne zaman vatandaş ve sivil toplum kuruluşlarıyla görüşse, belediye hizmetlerinden çok Domuz Gribiyle ilgili sorulara muhatap oluyor.

 

-Hazır doktoru bulmuşken…

12 yıllık doktor olan Başkan Yazıcı’nın özellikle hafta sonları yaptığı dernek ziyaretleri ve Halk Meclisi Toplantıları, tam bir sağlık konferansına dönüşüyor. Gündemde olması nedeniyle vatandaşların özellikle Domuz Gribi Aşısı ile ilgili sorularına muhatap olan Dr. Yazıcı, yapılan belediye hizmetlerini bir kenara bırakıp, halka Domuz Gribi ve aşısıyla ilgili bilgi veriyor. Domuz Gribi Aşısı konusunda vatandaşların kafasının bir hayli karışık olduğunu belirten Dr. Yazıcı, halka aşı olmalarını tavsiye ederek “Domuz Gribi Aşısı’nın korkulacak bir yanı yoktur. Benim iki çocuğum da aşı oldu. Bu konuda kimse kimseyi zorlamamalı ancak konu hakkında bilgisi olmayan kişilerin de vatandaşın kafasını karıştırmaması gerekiyor.” dedi.

 

-Doktor mu, Başkan mı?

Aynı zamanda bir Tıp Merkezi sahibi olması nedeniyle de halkın kendisini tanıdığını belirten Yazıcı: “Tabi Tuzla Halkı beni başkan olmadan önce doktor olarak tanıyordu. Şimdi hem başkan hem doktor olarak vatandaşların karşısına çıkınca, sağlıkla ilgili her türlü şikayetini bize bildiriyor vatandaş. Doğrusu bundan hiç de rahatsız olmuyorum. Hatta bunu da bir hizmet olarak görüyorum.” Diye konuştu.

📆 15 Aralık 2009 Salı 10:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR