MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » Hakan Fidan-PKK, Ergenekon ve İSRAİL..
Zinnur Kaya
Hakan Fidan-PKK, Ergenekon ve İSRAİL..


Hakan Fidan-PKK, Ergenekon ve İSRAİL..

Zamanlama olarak Tam da Türkiye’nin kara harekatı yapıp yapmayacağının konuşulduğu, Başbakanın Mısır,Tunus ve Libya gezilerini yapmaya başlayacağı bir dönemde ilginç haberler çıkıyorsa mutlaka arka planı iyi irdelenmeli ve hiçbir şeyin tesadüf olmadığı baştan kabul edilmelidir.

Başbakanı sarsacak ses kayıtları diye girdi haberi bir takım medya . Herkes heyecana geldi ne var acaba ses kayıtlarında diye. Habercilik stratejisi bakımından belki doğru ,merak uyandıran habere göz atmaya zorlayan bir başlık. Ancak acaba sadece bu amaçla mı atılmıştı manşet, bunu anlamak için başlığı atan kalemlere ve bu haberi mal bulmuş mağribi gibi kullanmaya çalışanları irdelediğimizde bu kadar safiyane bakmak mümkün değil olaya.

Haberin hedefinde şahıs olarak aslında MİT müsteşarı Hakan Fidan var görünürde, ama asıl hedef tabi ki Erdoğan.

Hakan Fidan bu göreve geldiği andan itibaren İsrail Devleti ve Ergenekon uzantılı bir takım emekli paşalar rahatsızlıklarını değişik ortamlarda ve değişik kılıflarla dile getirdiler.

Hakan Fidan Müsteşar atandığı günden beri rahatsız olan çevreler var, bunu hepimiz biliyoruz. En çok ta rahatsız olan İsrail. Zira İsrail Devlet yönetimi seviyesinde ve defalarca Hakan Fidan’dan rahatsız olduğunu açıkladı. Hem de gizlemeden saklamadan en üst seviyede ve en üst perdeden dile getirdi bu tavrını. Neymiş efendim Hakan Fidan’dan rahatsızlarmış, zira hakan fidan İran yanlısı bir kişiymiş.

Bugüne kadar nerede görülmüş bir devletin, bir bürokratının atanmasından başka bir devletin rahatsız olduğunu birkaç defa üst düzey yetkililer tarafından açıkça dillendirdiği. Uluslar arası nezakete sığmayan bu tavrı acaba niye her şeyi göze alarak dile getirdi İsrail? Mutlaka burada bir bit yeniği vardır dememek mümkün mü ?

Emekli paşalardan bir kısmı da efendim MİT müsteşarlığı teamül olarak en az albay seviyesinde insanlardan oluşurmuş.Bu hükümet bütün teamülleri bozmuş ve teamüllere uymadığı halde Hakan Fidan’ı göreve getirmişmiş.Yemezler,sadece bu kadar basit değil karşı çıkmaları, Bugüne kadar Devletin bütün kurumları gibi MİT’te de istedikleri gibi at koşturan,gerektiğinde darbe hazırlıklarına zemin oluşturmak için kullandıkları bu kurumu bundan sonra istedikleri gibi kullanamayacaklarından olsa gerek bu tepkileri

Peki Oslo’ da Hakan Fidan’ın,Sabri Ok ve Zübeyir Aydar ile yaptığı gizli görüşmeyi kim kayda alabilir ve hangi sebeple zamanlamasını neye göre belirleyerek medyaya yansıtır hiç düşündünüz mü?

Görüşme İsviçre’nin Oslo kentinde yapılıyor yani Türkiye’de değil. Görüşmeyi yapan da MİT mensupları ve PKK’nın üst düzey yetkilileri.Bu durumda bu haberi ya görüşmeyi yapan taraflar, yani MİT Ya da PKK’nın üst düzey yetkilileri kayda alıp yayınlayabilir.Mantık bunu söyler. Ya da Oslo’da ses kaydı yapabilme yeteneklerine sahip uluslar arası derin bir örgüt.MİT tarafından yayınlanmadığı kesin.Zira bu kayıtların kamuoyuna yansımasından zarar gören MİT. O durumda geriye iki seçenek kalıyor ya PKK ya da uluslar arası derin bir örgüt kaydetti ve yayınladı bu görüşmeyi. Ne PKK’nın ne de uluslar arası derin bir örgütün Türkiye için hayırlı bir rüya göremeyeceği düşünüldüğünde bu kayıtların haber olarak yayınlanmasında da zamanlaması da dikkate alındığında asla Türkiye için hayırlı bir niyet düşünülemez.

Netice-i Kelam Eğer İsrail, PKK ve Ergenekon üçü birden rahatsızsa Hakan Fidan’dan vardır bir bildikleri. Onlar rahatsızsa ben sonuna kadar kalmasını isterim görevinin başında Hakan Fidan’ın. Ama tabi Hakan Fidan’a da bir çift sözüm var, artık yakalıyor musun,imha mı ediyorsun ne yapıyorsan yap ta Yok Karayılan yok Bayık yok bilmem ne bela bitir şu PKK’nın işini. Bitir ki , Büyüyen Türkiye’nin istihbarat örgütünün de ne olduğunu dost ta görsün düşman da…

📆 19 Eylül 2011 Pazartesi 01:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR