MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » CHP’DE EKSEN KAYMASI
Arslan Aric
CHP’DE EKSEN KAYMASI


Bir partide siyasi omurga kırılmışsa, artık o partiden hayır gelmez.

CHP’de siyasi omurga kırılmıştır.. Omurga kırıldığı için de, partide ciddi bir eksen kayması yaşanmaktadır.

Hiçbir zaman “sol” olmayan ancak, “sol”a kayması gereken bir partide “sağ eksen” kayması yaşanıyorsa, bu demokrasi için de bir kayıptır.

Bu durum, CHP’li belediyelerde açık bir şekilde görülmektedir.

Son zamanlarda, “sol miras”ı kullanarak, gerek parti içinde, gerekse belediyelerde tutunmaya çalışanların da, “sağ”a yalpa yapmaya başladıklarını görüyoruz.

“Eksen kayması” Milletvekili listelerinin hazırlanması sırasında da net bir şekilde ortaya çıktı. ”sağ”dan gelen Mehmet Haberal’ı ATO Başkanı Sinan Aygün’ü, Aydın Ayaydın’ı, emekli savcı Ercan Cengiz’i, bu partiye kim yada kimler önerdi.! Bu insanlar ne zaman partili oldu.! Kılıçdaroğlu bunları hangi gerekçelerle aday yaptı..?

CHP bunu kimseye anlatamaz.. Bu durumun, partiye büyük oy kaybettireceği çok açıktır..

Gerek parti tabanının, gerekse “sol” düşünen aydınların ve demokratların, sırf bu durumdan dolayı oy vermeyeceklerini biliyorum..

Her seçim öncesi, tabir yerindeyse “gaz almaya” yönelik “partimizin kararıdır saygılıyız” “birlik beraberliğimizi kaybetmeyeceğiz” “biz bir aileyiz” vb, söylemlerin de etkili olacağını düşünmüyorum.

Yıllarca bu partinin maddi manevi bütün sıkıntılarını yükleneceksin, çalışacaksın bedel ödeyeceksin, “sağ”dan birileri gelip senin yerine Milletvekili olacak..!

Buna karşılık, parti tabanını da “Biz partinin neferiyiz, büyüklerimiz kimi gösterirse göstersin, biz çalışırız” diyecek..(miş)..

Niye kardeşşş…Sosyal Demokratların yetişmiş ekonomistleri yok mu.? Hukukçuları, Doktorları, Mimarları, Mühendisleri yok mu.?

Eğer bu kadroları yoksa, zaten ölmüşler ağlayanları yok. Hükümet olsalar da yönetemeyecekler demektir. Eğer bu kadroları varsa, o zaman neden “sağ” dan adam topluyorlar.? Bunu birilerinin bu millete anlatması gerekmiyor mu.?

Yoksa, bilinmeyen nedenlerden dolayı bu insanları Milletvekili yapmak zorunda mı kaldılar.!

Tabi biz bunları bilemiyoruz.!

Düşünmek bile istemiyorum.. CHP iktidar oluyor, Sinan Aygün Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı, Aydın Ayaydın, Maliye Bakanı, Mehmet Haberal Sağlık Bakanı oluyor..

Al sana AKP’nin CHP versiyonu..

Arslan Ariç

📆 26 Nisan 2011 Salı 15:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR