MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Çocuk Parkındaki tehlikeye dikkat!..
Çocuk Parkındaki tehlikeye dikkat!..


Kızıltoprak’ta bulunan 26 Mart çocuk parkının içinde yer alan “Yüksek Gerilim Trafosu” parkta oynayan çocuklar açısından tehlike meydana getirdiğini semt sakinleri dile getirmektedir.

Çocukların oyun parkının içinde yer alan bu trafoların üzerinde “Dikkat Yüksek Gerilim” “Ölüm Tehlikesi” “Yaklaşmak Tehlikeli ve yasaktır” gibi uyarı yazıları bulunmakta, fakat -çocuk uyarı yazısına ne kadar dikkat eder? diye haklı olarak serzenişte bulunuyorlar.

Kadıköy’ün yetkilileri sizleri uyarıyoruz

Bu tehlikeye tedbir alın yoksa her hangi bir çocuğun canı yandıktan sonra alınan tedbirlerin bir anlamı kalmıyor…

 

Gazetemize bu konuyu ileten duyarlı bir okurumuz da bir takım girişimlerde bulunmuş fakat henüz bir sonuç alamamış. Gazetemize gönderdiği mesajını da sizlerle paylaşıyoruz.

“Geçen hafta Kızıl toprak İstasyon caddesinde oturan arkadaşımı ziyarete gittim ve çocuklarımız alıp, aynı caddede yer alan  26 Mart parkına gittik. Ben ilk kez bu parka gitmiştim ve gördüğüm manzara beni şok etti!!

Elektrik santralleri etrafında herhangi bir parmaklık ya da önlem olmaksızın parkın ortasında sadece üzerindeki “Yüksek Gerilim, Ölüm Tehlikesi” uyarısı ile öylece  duruyordu.  

 

Çocuklarımız henüz küçük oldukları için şanslıydık onları oradan uzakta tutup oynatabiliyorduk ama daha büyük çocukların ebeveynlerinin bir anlık dalgınlığı sonucu onlara temas etmesi an meselesidir.

Konuyu Kadıköy belediyesine de ilettim ama henüz bir yanıt alamadım. Birilerinin canı yanmadan yetkililerin bu tehlikeye tedbir almaları gerekiyor” dedi.

Galeri
📆 30 Aralık 2010 Perşembe 10:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR