Deneme Bonusu Veren

Slot Siteleri: Hayalleri Gerçekleştiriyor

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

SGK girişi olanlar dikkat! Emekli maaşları değişti!

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekli maaşları değişti! Emekli maaş hesaplarında son dakika değişiklik. Ne kadar emekli maaşı alırım? E-devlet üzerinden emekli maaşları son dakika değişikliğe gidildi. Emekli maaşları ne kadar oldu? En düşük emekli maaşı hesapları nasıl değişti.

Ne kadar emekli maaşı alırım, ne kadar emekli maaşı alıyorum sorusu artık e-devlet üzerinden yapılıyor. Sigorta girişi olanların bu sistem üzerinden yapacağı hesaplamalar değişti. Vatandaşlara ipuçlarını kaçırmayın açıklaması yapıldı.

Emekli maaşı hesaplama robotu e-Devlet üzerinden yapılıyor. Emekli olduğumuzda ne kadar maaş alacağımızın hesabı e-Devlet üzerinden hesaplanıyor. Sigorta girişi olan herkesin de bakabileceği “4A emekli aylık bilgisi hesaplama, 4B Bağ-kur emekli aylığı hesaplama” işlemleri e-devlet üzerinden hesaplanıyor.

Ancak gelen bilgiler tahmini aylığı ve diğer bilgileri gösteriyor. İpuçlarını dikkat etmeyenler maaşlarım eksik mi yatıyor, maaşlarım değişti mi sorusu sıklıkla soruyor.

SGK girişi olanlar dikkat!

Emekli aylığı hesaplarından en çok unutulmaması gereken “Bugün emekli olsam kaç lira aylık alırım” sorusunu tüm Sigorta girişi olanlar soruyor. Hangi tarihte emekli olacaksınız o tarihte şartlara göre emekli maaşınız yatıyor.

E-devlet üzerinden sorulan cevabı robotlar cevaplıyor. Günün şartlarına göre yapılan hesaplamalar, girilen günün tarihi ile bugün arasındaki tarihlerde ödeme yöntemini ortaya çıkarıyor. Emekli olduğunuz gün ise o tarihteki şartlara göre değişebiliyor.

Emekli maaşları değişiklik gösteriyor!

SGK’da emekli maaşları değişiklik göstermesi de dikkat çekiyor. Özellikle 10 bin TL maaş alanlar için 6 bin TL, 7 bin TL, 8 bin TL maaş alınabilir görülüyor. Ancak Cumhurbaşkanı kararı olduğu için herkesin unuttuğu 10 bin TL tamamlanma olayı oluyor. 10 bin TL maaşlar kök maaş değil ve kararla uzatılıyor.

Bu sebeple emekli maaşlarında değişiklikler olabiliyor. Gün gün de şartlar değiştiği için bugün baktığınız maaş yarın aynı olmayabiliyor.

İlgili Haberler

Dünyadan
17 Nisan 2024
Başkan Yıldız’ın yeğeni Doruk Erol Çevik Eskrim Dünya Şampiyonu oldu

İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız’ın yeğeni Doruk Erol Çevik Gençler ve Yıldızlar Eskrim Dünya Şampiyonası’nda yıldız erkekler epede dünya şampiyonu oldu. İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız’ın yeğeni Doruk Erol Çevik eksrim de Dünya Şampiyonu oldu. Milli gururumuz Çevik, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da devam eden Gençler ve Yıldızlar […]

Belediye
16 Nisan 2024
İBB MECLİSİ 9. DÖNEM İLK OTURUMU İMAMOĞLU TARAFINDAN AÇILDI

İBB 9’ncu seçim dönemi ilk oturumu, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinden üçüncü kez başarıyla çıkan Başkan Ekrem İmamoğlu tarafından açıldı.  Oturumu açmadan önce, toplam 315 kişiden oluşan İBB Meclis üyelerinin ellerini tek tek sıkan İmamoğlu, “31 Mart 2024 seçimlerinde halkımız, demokratik hakkını kullanmış ve İstanbul’u 5 yıl daha yönetmemiz yönünde bizlere vazife vermiştir. 5 yıl […]

Basında Kadıköy
09 Nisan 2024
KADIKÖY BELEDİYE MECLİSİ, MESUT KÖSEDAĞI BAŞKANLIĞINDA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Kadıköy Belediyesi’nin 31 Mart yerel seçimler sonucunda oluşan yeni meclisinin ilk toplantısı Belediye Başkanı Mesut Kösedağı başkanlığında gerçekleşti. Kadıköy Belediye Meclisi yeni döneminin ilk toplantısını yaptı. Kadıköy Belediye Başkanı Mesut Kösedağı başkanlığında 9 Nisan Salı günü Kozyatağı Kültür Merkezi’nde bulunan Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya siyasi partilerin ilçe başkanları ve Kadıköylüler katıldı. Meclisin ilk toplantısında Meclis […]

Genel
09 Nisan 2024
Tatil Fotoğraflarınız: Hırsızlara Davetiye mi, Keyifli Anılar mı?

Sosyal Medyanın Hırsızlık İstatistikleri Üzerindeki Etkisi Son yıllardaki istatistikler, bayram ve ara tatiller gibi yoğun dönemlerde artan hırsızlık vakalarına dikkat çekiyor. Ancak bu artışın arkasında yalnızca geleneksel yöntemlerin değil, aynı zamanda dijital dünyanın etkisinin de olduğunu söyleyebilirim. Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte, hırsızlar giderek daha sofistike ve planlı bir şekilde işlerini yürütüyorlar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, […]