MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Mekanlar, Toplum » Yaz sezonu ve Ramazan ayı alışveriş merkezlerini de etkiledi

Yaz sezonu ve Ramazan ayı alışveriş merkezlerini de etkilediİSTANBUL(CİHAN)- İstanbul’daki alışveriş merkezlerinin, yayınlanan toplam 4 bin 640 haberle ilk defa Anadolu’daki tüm alışveriş merkezlerini geride bıraktığı bildirildi. Yaz sezonunun Ramazan ayı ile kesişmesiyle birlikte, AVM’lerdeki alış-veriş ve aktivite durgunluğunun haberlere de yansıdığı görüldü.

Interpress’in pek çok kentte sadece alışverişin değil sosyal yaşamın da ayrılmaz bir parçası haline gelen alışveriş merkezleri (AVM) hakkında düzenli olarak yaptığı üç aylık analiz sonuçlarına göre, İstanbul’daki alışveriş merkezleri, yayınlanan toplam 4 bin 640 haberle ilk defa Anadolu’daki tüm alışveriş merkezlerini geride bıraktı.

Modern yaşamın, küreselleşen sermaye ve mal hareketlerinin önemli bir noktası haline yükselen alışveriş merkezleri (AVM), yazılı basının gündeminde de önemli bir yer tutmaya devam ediyor. Interpress’in iki bine yakın gazete ve dergileri tarayarak yaptığı performans araştırmasına göre, ülke genelinde açılmış olan 256 alışveriş merkezi içinde yazılı basında 166 tanesinin yer aldığı, 8 bin 17 adet haber yayınlandığı tespit edildi. Yaz sezonunun Ramazan ayı ile kesişmesiyle birlikte, AVM’lerdeki alış-veriş ve aktivite durgunluğunun haberlere de yansıdığı görüldü. Son üç aylık dönemde, İstanbul’daki 74 alışveriş merkezi hakkında çıkan 4 bin 640 haberle Anadolu’da yer alan 182 alışveriş merkezini geride bırakarak, geçmiş dönemler göz önüne alındığında ilk defa öne geçtiği belirlendi.

Yapılan aynı araştırmada, İstanbul’daki alışveriş merkezleri içinde yayınlanan haber ve yazılara göre, hakkında en çok haberi çıkan alışveriş merkezi listesinde ilk beş sırayı, Kanyon AVM, İstinye Park AVM, Akmerkez AVM, Forum İstanbul AVM ve Optimum İstanbul AVM aldı.

Aynı dönemi kapsayan inceleme sonuçlarında, Anadolu’da bulunan alışveriş merkezleri içinde toplam haber sayılarına göre ilk beş sıra ise şöyle oluştu: Korupark AVM-Bursa, B. Kent Meydanı AVM-Bursa, As Merkez Outlet-Bursa, Kent Park AVM-Ankara, Özdilek AVM-Antalya.

📆 27 Ağustos 2010 Cuma 14:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR