MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Adalar Kent Konseyi Seçimi
Adalar Kent Konseyi Seçimi


Adalar Kent Konseyi’nin 20 Temmuz Pazar günü yapılan başkanlık seçimlerinde 83 oyun 55’ini alan Prof. Dr. Sinan Özbek yeni başkan seçildi.

 
13 Temmuz Pazar günü yeterli çoğunluk sağlanamadığı için yapılamayan seçimler, 20 Temmuz Pazar günü çoğunluk aranmaksızın yapıldı. 86 sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldığı toplantıda; açılış konuşmasını yapan Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, adaların tarihi doğal ve kültürel zenginliği açısından bir benzeri olmadığını belirterek Adalılar olarak bu zenginliklerimize sahip çıkmamız gerektiğini söyledi.

 

 

Bu anlamda Adalar Kent Konseyi’nin işlevinin çok önemli olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Aytaç Adalar Belediyesi ve Kent Konseyi’nin birlikte uyum içinde çalışmasının zenginliklerimizin korunmasında gerekli olduğunun altını çizdi.
Sinan Özbek, Baki Nedim Baltacı ve Tuğrul Akoğlu kent konseyi başkanlığı için aday oldu. İlk tur seçimlerinde kullanılan 86 oyun 21’ini Baki Nedim Baltacı, 18’ini Tuğrul Akoğlu 46’sını Sinan Özbek alırken 1 oy da geçersiz sayıldı.

 

Toplam üye sayısının 105 olduğu seçimlerde 3/2 çoğunluk sağlanmadığı için ikinci tur seçimlerine geçildi. Oy verme işleminin bitmesi ardından açılan sandıkta kullanılan 83 oyun 20’sini Baki Nedim Baltacı, 8’i Tuğrul Akoğlu ve 55 oyu Sinan Özbek aldı. Böylece salt çoğunluk olan 53 oyu geçen Prof. Dr. Sinan Özbek Adalar Kent Konseyi’nin yeni başkanı oldu.
Başkanlık seçimlerinin ardından konuşma yapan Sinan Özbek centilmence bir mücadelenin ardından seçilmesinden dolayı herkese teşekkür ederek, Adalarda tüm sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte aktif bir çalışma yapacaklarını söyledi.
Başkanlık seçimlerinin ardından yürütme kurulu seçimleri şu üyelerden oluştu.
Asil Üyeler: Aydın Kaplan: 37 oy, Agni küçüknikolaidis: 36, F.Gülseven Köksal: 33, Pınar Saıoğlu: 29, Katina Türker: 28, İsmail Çiftçioğlu: 26, Said Uluç Yurtduru: 26, Engin Dayı:26
Yedek Üyeler: Alper Tunga Çatal: 24, Emin İlkmen: 16, Şahika Savran:16, Zeynep Dilek Abdullah:15, Koray Kanbur: 15, Begüm Yavuz: 14, Cavit Kayıkcı: 13, İnci İşbulur: 13

 

 

Sinan Özbek Kimdir:
1961 yılında Erzurum’da doğan Sinan Özbek; ilk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamladı. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nü bitiren Özbek, aynı üniversitenin Sistematik Felsefe ve Mantık Anabilim dalında yüksek lisansa başladı. Yurt dışında çeşitli üniversitelerde seminerlerde veren Özbek, 1993 yılında “İnsan Felsefesi Açısından İdeoloji (Karşılaştırmalı Bir Çalışma)” başlıklı tezle doktor unvanı aldı.

 

1996 yılında Kocaeli Üniversitesi’nde yardımcı doçent unvanıyla felsefe bölümünün kurulması için çalışmaya başlandı. 1998 yılında doçentlik sınavını veren Özbek 2004 yılında
Profesör derecesi alarak felsefe bölüm başkanlığına getirildi. Felsefelogos Dergisini Genel Yayın Yönetmenliğini yapan Sinan Özbek Felsefe ve Sosyal Araştırmalar Topluluğu Derneği (FESATODER) de üçü Ada’da ve bir Bilgi  Üniversitesi ve biri de M. Sinan Üniversitesinde olmak üzere  5 uluslararası konferans düzenledi.

📆 23 Temmuz 2014 Çarşamba 11:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR