MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » İstanbul Modern’de 9.Çocuk Şenliği ”Hayalin Yedi Rengi”
İstanbul Modern’de 9.Çocuk Şenliği ”Hayalin Yedi Rengi”


İstanbul Modern’in  9.Çocuk Şenliği’nde çocukların resimleri gökkuşağına dönüşecek

Hayalin Yedi Rengi 

İstanbul Modern, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, 9. Çocuk Şenliği kapsamında Hayalin Yedi Rengi adlı programla kutluyor. Eğitim Programı Ana Destekçisi Garanti Bankası’nın katkılarıyla 22 Nisan – 27 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenlenen programa 3 bin çocuk katılacak. Ücretsiz olarak gerçekleşen şenlik boyunca etkinlikler Pazartesi hariç hafta içi her gün saat 10.00 ile 16.30 arasında, hafta sonu ise saat 10.00 ile 16.00 arasında düzenlenecek. 9. Çocuk Şenliği’ne Ülker Smartt ve Ülker Dankek ikram desteğinde bulunuyor.Hayalin Yedi Rengi, İstanbul Modern’in 10.yılında müze koleksiyonuna giren Sarkis’in “Gökkuşak” adlı yapıtından esinlenerek tasarlandı.

 

Hayatın bitmeyen ritmini, heyecanını ve mutluluklarını simgeleyen bu sanat çalışmasıyla aydınlanan İstanbul Modern’de çocuklar rengarenk hayallar kuruyor. Müze uzmanlarıyla gerçekleşen program, gökkuşağının renklerinden yola çıkan özel sergi turu ve sanat uygulaması olmak üzere iki aşamadan oluşuyor.

 

Hayalin Yedi Rengi programına katılan çocukların yaptığı resimler, 29 Nisan- 4 Mayıs 2014 tarihleri arasında İstanbul Modern binasının ön cephesinde özel olarak hazırlanan büyük bir gökkuşağının üzerine bezenecek. Özel sergi gezisiyle başlayan programda, çocuklar gökkuşağının yedi renginin yedi farklı sanat çalışmasındaki iz düşümünü yorumluyorlar. Eren Eyüboğlu’nun kırmızıların hakim olduğu “Balıkçı Dükkanı”nı, Ferruh Başağa’nın “Turuncu Soyut” adlı eserini, Neşet Günal’ın sarı topraklarını, İhsan Cemal Karaburçak’ın yeşil gökyüzünü, Nuri İyem’in “Köylü Kadınlar” adlı tablosundaki mavi tepeleri, Nejad Melih Devrim’in lacivert renk alanlarını ve Abidin Elderoğlu’nun mor imgelerini keşfediyorlar.İkinci adımda çocuklar, yine sergi salonlarında sanat çalışmalarıyla iç içe çalışarak, gökkuşağını oluşturan renklerle aynı renkteki yüzeyler üzerine geleceğe yönelik hayalleriyle yaptıkları resimlerini müzenin ön cephesinde sergilenmek üzere bırakıyorlar.

📆 14 Nisan 2014 Pazartesi 17:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR