MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden “Şehir Notları” Sergisi
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden “Şehir Notları” Sergisi


“Gidemediğimiz yurt köşelerine gitmek, insanımızın kültürel ve etkinlik zenginliğimizin farkına varmak, memleket toprağını, dağlarını, akarsularını yollarını tanımak için fotoğraf çekiyoruz” diyor Marmara İletişim Fakültesi Haber Ajansı muhabirleri.

 

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Nişantaşı yerleşkesinde basın fotoğrafçılığı dersi için çekilmiş olan ödev fotoğrafları ve Miha muhabirlerinin ortak çalışmasıyla oluşturulan sergi Prof. Dr. Erdal İnönü Bilim ve Kültür Merkezi’nde sergileniyor.

İstanbul Rumları’nın dünyasını, Anadolu şehirlerinden izleri, Alevilerin hayatını ve yaşamın dramatik anlarına tanıklık eden seksen yedi fotoğraftan oluşan sergi 15 Mart 2010 tarihine kadar sergilenecek.

 

Genç foto muhabirler fotoğraf çekme amaçlarını şöyle dile getiriyorlar : “ Sevdiklerimizi ölümsüzleştirmek, sevinçlerimizi, acılarımızı bizden sonrakilere bırakmak. Kendimizi tanımak, karşımızdakini anlamaya çalışmak, yeni insanlarla tanışmak. Koca şehirlerin keşmekeşine tanıklık etmek, yabancı bildiklerimize göz göze gelmek. Gidemediğimiz yurt köşelerine gitmek, insanımızın kültürel ve etkinlik zenginliğimizin farkına varmak. Memleket toprağını akarsularını tanımak, bir buğday tarlasında kaybolmak, mesleğimizin güçlükleriyle yüz yüze gelmek. Derslerde öğrenemediklerimizi sınamak için fotoğraf çekiyoruz.”

Galeri
📆 25 Şubat 2010 Perşembe 10:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR