MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Erenköy, Etkinlikler, Flaş, Kültür-Sanat, Magazin, Toplum » Basın Bülteni: “Kardeş Kültürlerin Festivali” Bülent Ersoy’la sona erdi.
Basın Bülteni: “Kardeş Kültürlerin Festivali” Bülent Ersoy’la sona erdi.


“Kardeş Kültürlerin Festivali”
Bülent Ersoy’la sona erdi
Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Kardeş Kültürlerin Festivali”, 06-28 Eylül tarihleri arasında çok zengin bir programla gerçekleşti. 06 Eylül’de Kıraç konseriyle başlayan festivalde; Model, Gripin, Gülşen, Gülben Ergen, Bülent Ersoy, Volkan Konak, Niyazi Koyuncu, Selçuk Balcı, Şevval Sam, Musa Eroğlu, Kardeş Türküler, Mustafa Özarslan, Hüseyin Turan, Kibariye, Ceylan, Latif Doğan, Nuray Hafiftaş başta olmak üzere toplam 31 grup ve sanatçı sahne aldı.
Farklı kültürlerin bir arada uyum içinde yaşadığı Ataşehir’de dört yıldan bu yana düzenlenen Kardeş Kültürlerin Festivali, bu yıl farklı mahallelere konuk oldu. Festivaldeki konserler; İçerenköy Mahallesi Adem Sokak, Barbaros Mahallesi Cumhuriyet Parkı, Mustafa Kemal Mahallesi Deniz Gezmiş Parkı, Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi, Ferhatpaşa Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Parkı, Esatpaşa Mahallesi Pazar Alanı, Fetih Mahallesi Prestij Caddesi, Kayışdağı Mahallesi 80.Yıl Parkı ve Mevlana Mahallesi Mevlana Caddesi’nde yapıldı.
DİVA Ataşehir’i coşturdu
Coşkulu başlayan ve devam eden festivalin son konserini, Türk Sanat Müziği’nin Divası Bülent Ersoy verdi. Mevlana Mahallesi’nde gerçekleşen konsere, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, eşi Gamze Akkuş İlgezdi, CHP İstanbul Milletvekilleri Kadir Gökmen Öğüt ile Mahmut Tanal ve Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları katıldı. Bülent Ersoy, mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği konserde, birbirinden güzel eserler seslendirdi. Şarkıların hep birlikte söylendiği konser alanına neşe ve coşku hakimdi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, konser sonunda güçlü sesiyle şarkılara renk katan ve bu güzel festivali onurlandıran Diva Bülent Ersoy’a plaket ve çiçek takdim etti.

📆 30 Eylül 2013 Pazartesi 12:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR