MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Çocuklar Nisan’da Tiyatroya Doyacak!
Çocuklar Nisan’da Tiyatroya Doyacak!


Goody Çocuk Tiyatrosu’nun müzikli çocuk oyunu “Bir Dostluk Hikâyesi”, Nisan ayında her hafta sonu çocuklarla buluşacak. Halis Kurtça Kültür Merkezi’nde 6-7 ve 13-14 Nisan’da saat 13.00’te, Akatlar Kültür Merkezi’nde 20-21 ve 27-28 Nisan’da 13.00-15.00 saatlerinde çocukları sevimli dostların dünyasına taşıyacak.

Türkiye’de önemli bir eksiklik olan hayvan ve doğa sevgisinin erken yaşlarda kazandırılarak yaygınlaştırılması amacıyla hazırlanan Goody Çocuk Tiyatrosu’nun “Bir Dostluk Hikâyesi” adlı müzikli çocuk oyunu ilkokullar ile eş zamanlı olarak kültür merkezlerindeki özel temsillerine devam ediyor.

Sevimli dostların dünyasını yakından deneyimleyen çocukların, interaktif katılımları ile renklenen oyun, Halis Kurtça Kültür Merkezi’nde 6-7 ve 13-14 Nisan’da saat 13.00’te, Akatlar Kültür Merkezi’nde 20-21 ve 27-28 Nisan’da saat 13.00-15.00 saatlerinde çocukları sevimli dostların dünyasına taşıyacak.

Oyunun kahramanı Kaan’ın köpeğinin süper güçleri vardır ve  Kaan, hayvanların dünyasına girip, onları koşulsuz sevebilmeyi başardığı için, artık hayvanlarla   daha derin bir iletişim kurmaya başlamıştır. Köpekler, bakışlarıyla duygularını belli edebilirler, kediler altıncı hisleriyle insanlığı felaketlerden kurtarabilirler. Hayvanların insanlara kıyasla en önemli güçleri koşulsuz ve karşılıksız olarak sevebilmeleridir.   Yeni dostlarının olağanüstü güçlerini kullanarak, bazen ev ödevlerini ya da kendi sorumluluğundaki işleri yaptırmayı da dener, ancak hayvanlar bu güçleri asla yanlış kullanmazlar ve hile yapılmasına izin vermezler.

Çocuklarda hayvan sevgisini geliştirmek amacıyla projelendirilen Goody Çocuk Tiyatrosu’nun “Bir Dostluk Hikâyesi” adlı müzikli çocuk oyunu bir ev köpeği ile bir sokak kedisinin dostluğunu ve etrafında gelişen olayları anlatıyor. DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü uzmanları tarafından incelenip ilkokul çocukları için pedagojik açıdan uygunluğu onaylanan tiyatro oyununda “La Fontaine” fabllarına da yer veriliyor.

2012-2013 eğitim döneminde 20 ilkokulda ücretsiz olarak sahnelendi.

Yazan ve Yöneten: Nedim Saban

Dekor: Tuğçe Akbulut

Kostüm: Zeynep Yiğit

Video Tasarım: Cem Gengönül

Müzik: Elif Öztürk – Burak Öksüzoğlu

Oyuncular: Engin Demircioğlu, Ömercan Güldal, Çiğdem Alben, Soner Ansal, Semih Okumuş, Şeyda Terzioğlu

 

Etiketler: , , ,
📆 01 Nisan 2013 Pazartesi 16:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR