MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Veda Hutbesi Güzel Okuma Yarışmasına Yoğun İlgi!

Veda Hutbesi Güzel Okuma Yarışmasına Yoğun İlgi!Bulundukları her platformda değerleri ön planda tuttuklarını dile getiren Eğitim-Bir-Sen camiası, geleneksel hale getirdikleri anlamlı bir çalışma olan” Veda Hutbesini Güzel Okuma Yarışması”nın startını verdi. 3 yıldır Eğitim Bir Sen Sultanbeyli Temsilciliği ile Anadolu Gençlik Derneği Sultanbeyli Temsilciliğinin ortaklaşa düzenledikleri “Veda Hutbesini Güzel Okuma Yarışması” başvuruları tüm hızıyla devam etmektedir. Çalışmada Hz. Muhammed (s.a.v)’in tüm İslam âlemine çok önemli mesajlarını içeren Veda Hutbesini en güzel okuyan ilköğretim ve lise öğrencileri seçilecek.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Sultanbeyli ilçe başkanı Murat ŞİT ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Fatih Baydar, Ömer Yıldırım, Bilal Duran ve Dursun Karabaş’ın hazır bulunduğu toplantıya, Sultanbeyli okullarında görev yapmakta olan Eğitim-Bir-Sen üyesi Türkçe ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri de katıldı.  Yarışmanın okullara daha ivedi duyurulması amaçlanan toplantıda Veda Hutbesini Güzel Okuma Yarışmasın da görev alacak Jüri üyeleri de belirlendi. Başvurularını yaptıktan sonra öğrenciler jürinin karşısına çıkarak yeteneklerini gösterecekler. Önemli olanın en iyiyi seçmekten ziyade tüm insanlara bu güzel mesajları iletmek olduğunu dile getiren Sultanbeyli Memur Sen ve Eğitim-Bir-Sen ilçe başkanı Murat ŞİT, “Bizim için önemli olan çocuklarımızın Hz. Peygamber ile buluşmasına, Onu tanımasına ve öğrenmesine vesile olmaktır. Öğrenciler bu güzide mesajları okuyarak hem hayatlarına anlam kazandıracak hem de peygamberine gönül vermiş tüm İstanbul halkına bu mesajları bir kez daha iletmiş olmanın gururunu yaşayacaklar. Bir yandan da yarışmada sunulan hediyelerle de sevinçlerini daha da katlayacaklar. dedi.

Türkçe ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmenleriyle yaptıkları buluşmada konuşan Murat ŞİT şunları söyledi: “Veda Hutbesinin hukuk açısından insan haklarına getirdiği değerler açıktır. Dinimiz, ilim hayatımız, sosyal hayatımız, idari yönümüz, siyasi bakış açımız ve aile hayatımızda birtakım hak ve vazifeler getirmiştir. Hz. Peygamber bu hitabesinde cahiliyet döneminin bütün adet ve geleneklerini yıkmış, her biri bir devrim niteliğinde olan hak ve vazifelerle ilgili hükmünü bildirmiştir. Bize düşen bu hak ve vazifelere sahip çıkmaktır. Çalışmalarımız bu amaçla yoğunlaştırmamız gerekmektedir dediği konuşmasında yarışmamın şartlarına ve ödül boyutuna da değindi.

Yarışmamız ilçemizin hem ilköğretim okulları 6,7,8. Sınıf öğrencilerini hem de lise öğrencileri arasında olacaktır. İlköğretim öğrencileri arası yarışmamıza Çözüm Dershanesinin sponsorluğunda birinci olan öğrencimize bir yıllık ücretsiz dershane, 2. Olan öğrencimize %75 lik dershane bursu ve 3. Olan öğrencimize de dershane bursunun % 50si bedava olacaktır. 20 Martta ilk ön elememiz yaparken bir yandan da başvuruları 02 Nisana kadar almaya devam edeceğiz. Lise öğrencilerimiz arasında yapılacak yarışmamızın ödüllerini Birikim Dershanesi üstlenmiştir. 1. olan öğrencimiz bir yıllık ücretsiz dershane kazanacaktır. 2. olan öğrencimize Notebook Bilgisayar ve 3. olan öğrencimize de Dijital Fotoğraf Makinesi ödül olarak verilecektir, dediği konuşmasını İnsanlar için hayırlı gördüğümüz hizmetlerimiz devam edecektir diyerek tamamladı.
Toplantı Eğitim-Bir-Sen’e üyesi öğretmenlerin birlik beraberliğini ortaya koyması ve öğretmenlerin el birliği ile önemli çalışmalara imza atabileceklerini göstermesi bakımından önemini ortaya koydu.

📆 19 Mart 2012 Pazartesi 18:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR