MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Kültür-Sanat, Manşet » “Bahar Çiçekleri” ilk sergilerini açıyor
“Bahar Çiçekleri” ilk sergilerini açıyor


“Naat-ı Şerif Şiir Dinletileriyle” bir çok kültür merkezinde sahne alan Nesrin Çaylı Sanat ve Okuma Evi öğrencisi “Bahar Çiçekleri” üç boyutlu sanat çalışmalarıyla sanatseverlerle buluşacak.

14-17 yaş aralığındaki 7 öğrenciden oluşan “Bahar Çiçekleri” okullarından arta kalan zamanı sanat eğitimi alarak değerlendiriyor. Zeynep Orhon, Rümeysa Ozan, Gülşah Altunayva, Betül Eygün, Tuğçe Yılmaz, Meltem Bedir ve Senanur Deniz’den oluşan “Bahar Çiçekleri”nin iki yılda hazırladıkları 40 tablo ile gerçekleştirilecek olan sergi yarın saat 19.00’da Altunizade Kültür ve Sanat Merkezi’nde ve 12 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

Sanat Evinin eğitmeni ve serginin kuratörlüğünü yapan Nesrin Çaylı; genç neslin televizyon, bilgisayar ve telefon gibi teknolojin esiri olmuş durumda olduğunu belirterek “Gün batmış, doğmuş, mevsimler gelmiş geçmiş, çiçekler açıp solmuş hiç fark edemiyorlar. Yani aslında suni teneffüste bir hayatı sürüklüyor ve yalnızlaşıyorlar. Bu zehirlenmeye karşı, sanatla uğraşmak bir panzehirdir. Havamız, ruhlarımız, davranışlarımız gün be gün kirleniyor ve bu kirlenmeye direnmek için biz yetişkinlerin formül üretmesi gerekiyor.” dedi.

Aynı zamanda; yazar ve ressam olan Nesrin Çaylı ürettiği ilginç formülünü şöyle izah ediyor: “ ‘SEKİZ VAH!’ diye tabir ettiğim formül, sekiz kavramın baş harflerinden oluşuyor. Sanat, Emek, Kainat, İnanç, Zaman, Vahiy, Aidiyet, Hürmet! Bu sekiz kavramı gençlerin doğru okumalarını sağlamadıkça, onların mutsuz ve tatminsiz bir hayata katlanmak zorunda kalacaklarına inanıyorum. Bu kavramlar gençliğin zihnine ve kalbine nakış gibi işlenmeli ki ‘Vah!’ diyen ve denilen duruma düşmeyelim. Sanat, bu ve benzer kavramları izah etmek için iyi bir platform benim için.” CİHAN

📆 04 Şubat 2012 Cumartesi 09:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR