MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel » Ünlü beslenme profesörü kanserle mücadele ediyor
Ünlü beslenme profesörü kanserle mücadele ediyor


Beslenme alanında otorite kabul edilen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Beslenme ve Metabolizma Bilim Dalı’nda görevli Prof. Dr. Ahmet Aydın’ın kolon kanserine yakalandığı öğrenildi. Çeşitli konularda yazdığı 6 kitabı, yerli ve yabancı 100‘ün üzerinde makalesi olan Aydın’ın geçirdiği ameliyat nedeniyle çalışmalarına bir süre ara verdiği bildirildi.

Taş Devri Diyetiyle büyük oranda tanınan, kutu sütleriyle, otizmle, kanserle ilgili söyledikleri başta olmak üzere demeçleri basında yankı bulan Prof. Dr. Ahmet Aydın, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde doktorları ve halkı beslenme konusunda bilgilendirmeye yönelik seminerler veriyordu. İnternet ortamında da halkla buluşan Prof. Dr. Ahmet Aydın’ın kendi yazılarından başka yazılara da yer verdiği www.beslenmebulteni.com adresinde bir internet sitesi bulunuyor. Prof. Aydın, beslenme portalında gıdalar üzerine yapılan araştırmalara yer vererek, halkın bilinçlenmesi için çalışmalar yürütüyordu.

Profesör Aydın’ın Hayy Kitapevi tarafından basılan Taş Devri Diyeti isimli bir de kitabı da bulunuyor. Yayınevi yetkilileri, uzun süredir Ahmet Aydın’la görüşmediklerini ve bu yüzden rahatsızlığı hakkında bir bilgiye sahip olmadıklarını söyledi. Telefonla ulaştığımız Çocuk Beslenme ve Metabolizma Bilim Dalı yetkilisi ise, Aydın’ın rahatsızlığı hakkında bilgi vermekten kaçındı.

 

CİHAN

📆 28 Eylül 2011 Çarşamba 11:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR