MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet » Başakşehir Belediyesi, İŞKUR’la protokol imzaladı
Başakşehir Belediyesi, İŞKUR’la protokol imzaladı


İŞKUR ile birlikte işsizlikle mücadele ve yeni istihdam için yürütülen anlaşmalara bir yenisi daha eklendi. Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Yasin Kartoğlu ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Lütfü Tama, İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun ile Toplum Yararına Çalışma Programı protokolünü (TYÇP) imzaladı.

İŞ-KUR’un kamu kurum ve kuruluşlarına ücretini kendi ödemek üzere kamuda 3 aylık periyotlarla geçici süreli işçiler çalıştırılabileceğinin ifade edildiği toplantıda, Yasin Kartoğlu, Başakşehir Belediyesi’nin bu programa katılmak üzere ilk etapta 75 kişilik bir kadro ayırdığını, bu personelin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde istihdam edileceğini ifade ederek, gerek duyulduğunda bu sürenin 3 ay daha uzatılabileceğini de belirtti. İmzalanan protokolde istihdam edileceklerin 18-55 yaş aralığında, son 24 ay içerisinde İŞKUR’un herhangi bir programına katılmayan, herhangi bir isimle gelir sahibi olmayan kişiler olması gerekiyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ilçede bulunan yeşil alanlarda çalıştırılmak üzere alınacak personel başvuru formlarını 4 Ekim Salı günü Muhsin Ertuğrul Tiyatro Salonu’nda yapılacak personel seçim mülakatından önce doldurmaları gerekiyor. Başvuru sayısı 75’in üzerinde olursa noter huzurunda mülakatla personel seçimi yapılacak.

Toplum Yararına Çalışma Programı işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde ve bölgelerde veya afet, kriz ve benzeri olağanüstü durumlarda işsizlerin kısa süreli istihdam ve eğitimini amaçlıyor. Program, toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesini ve işsizlere geçici iş imkânları sağlayarak, belli bir süre için maddi olarak desteklenmesini de hedefliyor.

CİHAN

📆 28 Eylül 2011 Çarşamba 11:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR