MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Manşet, Toplum » Yerel Yönetimler Okulu’nda dersler 9 Kasım’da başlıyor
Yerel Yönetimler Okulu’nda dersler 9 Kasım’da başlıyor


SODEV’in, Kartal ve Maltepe Belediye Başkanlıklarının desteğiyle oluşturduğu Yerel Yönetimler Okulu’nda dersler, 9 Kasım, Pazartesi günü başlıyor.

10 dersten oluşan Yerel Yönetimler Okulu ders programı, aşağıdaki program doğrultusunda saat 18.00’de yapılacak bir tören ile Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde başlayacak olup, programın sonunda katılımcılara sertifika verilecektir. Açılış Kartal ve Maltepe Belediye Başkanı tarafından yapılacaktır.

Derslerin Konuları ve konuşmacılar

Yerel Yönetimler Yasası, Büyükşehir Belediyeleri ile İlçe Belediyeleri ilişkileri (Prof. Dr. Aydın Aybay, Prof. Dr. Ülkü Azrak), Yönetimlerde Katılım, Denetim ve Kent Konseyleri (Ahmet İsvan, Sezai Hazır), Belediyeler Planlama ve İmar Uygulamaları Mevzuat ve Sorunlar (Cemal Gökçe, İnş. Müh. Odası Bşk., Eyüp Muhçu, Mimarlar Odası Bşk.), Sosyal Demokrat Belediyecilik ve Farklı Yerel Yönetim Modelleri (Prof. Dr. Semih Eryıldız, Kamer Gök), Kentsel Dönüşüm ve Çevreci Yerel Yönetimler (Doç. Dr. Arzu Kocabaş, Dr. Altınok Öz-Kartal Bld. Bşk.), Göç ve Kentsel Yoksulluk (Prof. Dr.Fikret Toksöz), Parti ve Yerel Yönetim İlişkileri, Siyasi Denetim (Ercan Karakaş, Mustafa Zengin-Maltepe Bld. Bşk.), Siyasi Etik (Dr.Cemal Beşkardeş), Yerel Yönetimlerin Sivil Toplum ile Devlet Arasındaki Yerinin Geliştirilmesi (Aydın Cıngı), Farklı Yerel Yönetim Modelleri (Prof. Dr. Korel Göymen, Tan Morgül)

📆 09 Kasım 2009 Pazartesi 12:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR