MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Teknoloji » Tarım bakanlığından çiftçiye bilgi desteği
Tarım bakanlığından çiftçiye bilgi desteği


Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı ile Denizbank A.Ş. tarafından birlikte düzenlenen “2.500 Köye 250.000 Kitap Kampanyası” başarıyla tamamlandı.

Kampanya çerçevesinde hazırlanan kitaplar, İstanbul Tarım İl Müdürümüz Sayın Ahmet KAVAK ve Denizbank yetkililerinin katıldığı törenle Tar-gel personeline teslim edildi.

Köylerde yaşayan üreticilerin, gelişen tarımsal teknoloji ve bilgi ile buluşmasını sağlamak, tarım sektöründe verimliliği ve üretimi artırmak üzere hazırlanan ve “2500 Köye 250.000 Kitap Kampanyası” kapsamında İstanbul iline tahsis edilen kitapların dağıtımı yapıldı. İstanbul Tarım İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen kitap dağıtım töreninde konuşan Tarım İl Müdürümüz Ahmet Kavak, “Bilinçli üretimin yolu bilinçli çiftçilerden geçer. Bu da bilgiyle, okumakla olabilir” dedi.

Kavak, dağıtılan bu kitapların iyi değerlendirilmesini ve okunmasının önemine değinerek, bu kapsamda ilde toplanan kitapların Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi (Tar-Gel) personeli eliyle ücretsiz olarak çiftçilerimize dağıtılacağını söyledi. Söz konusu proje ile İstanbul’un köylerinde çiftçilik yapanların, daha verimli ve daha çok üretim yapabilmeleri hedefleniyor.

📆 16 Şubat 2011 Çarşamba 14:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR