MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Tuzla’da pis koku beraberinde hastalık ve kanser yaratıyor
Tuzla’da pis koku beraberinde hastalık ve kanser yaratıyor


CHP’li İl Genel Meclis Üyeleri bir kez daha uyardı: Tuzla’da pis koku beraberinde hastalık ve kanser yaratıyor.

Tuzla’da pis koku beraberinde hastalık ve kanser yaratıyor

 CHP’li Tuzla İl Genel Meclis Üyeleri hazırladıkları yazılı önerge ile arıtma tesisin kurallara uygun çalıştırılmadığı için Tuzla’da yaşayan vatandaşlarının sağlığının tehlikede olduğuna dikkat çektiler. CHP’liler Tuzla’da yaşayan herkesin en büyük derdinin arıtma tesisinden kaynaklanan pis kokular olduğunu ve vatandaşı canından bezdirdiğini söylediler. CHP’liler, vatandaşların sadece pis kokudan değil, zehirli havayı solumanın yaptığı tahribat sonucu hastalıklar yaratmanın karşısında kanser riski oluşturmasına,arıtılmadan denize dökülen pis suların deniz mahsullerini de zehirlediği ve denizden tutulan balıkları tüm tuzla ve İstanbullu vatandaşların da yediklerini de dikkat çektiler.

 

Bu duyarsızlığının baş sorumlularının İSKİ, İBB, Tuzla Belediyesi ve Sağlık Kuruluşları olduğuna dikkat çeken CHP’li Meclis Üyeleri sorunun çözülmeyecek sorun olmadığını da sözlerine eklediler.

Tuzla’lının sağlığı tehdit altında

İstanbul Tuzla’dan seçilen CHP’li İl Genel Meclis Üyeleri Ömer Erol Çakır, Gökhan Can ve Muhittin Çalağan imzaları ile verilen ve oybirliği ile havale edilen yazılı önergede şunlara değinildi; “İstanbul’umuzun güzide ilçesi Tuzla son zamanlarda sadece pis kokusu ile anılıyor. İlçemiz yıllardır denizi, yeşili, sahili, ünlü gölü ve tarihi sakız ağaçları ile anılıyordu. Tuzla’da insanların sağlığını tehdit eden olumsuz durumlara karşı arıtma tesisinin bir an önce sağlıklı bir şekilde çalıştırılması gerekir. Yetkili ve ilgili kişi ve kurumların ivedilikle duyarlılıklarını göstermelerini ve önergemizin Sağlık Komisyonu Başkanlığı’nda,Çevre Komisyonu ile birlikte rapor hazırlanarak yetkili ve ilgili makamlara bildirilmesini arz ederiz”

Galeri
📆 14 Haziran 2010 Pazartesi 10:49   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Tuzla’da pis koku beraberinde hastalık ve kanser yaratıyor” için bir cevap

  1. gönül dedi ki:

    tuzla toki aydınlı konutları hemen yanındaki fabrikalardan yayılan pis kokulu zararlı dumanın esiri olmuş vaziyette.Bu fabrikaların yanına neden bu konutları yapmışlar bilemiyorum.Bu fabrikaların denetimsiz bir şekilde çalıştığına inanıyorum.Kokusuz huzurlu bir çevrede yaşamak dileğiyle ……….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR