MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Mekanlar, Toplum » Sahan Gaziantep mutfağını festivalde tanıttı
Sahan Gaziantep mutfağını festivalde tanıttı


Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Yöresel Kültürlerin Buluşması Festivalinde Gaziantep mutfak kültürünü tanıtan Sahan Şirehan’ı yabancı konuklardan tam puan aldı. Özellikle içli köftenin yoğun olarak alıcı bulduğu festivalde Sahan herkesin ilgi odağı haline geldi. Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerindeki fuar ve festivallerde Gaziantep mutfağını ve kültürünü tanıtan Sahan, kendi vatanı Gaziantep’te de düzenlenen festivalde Antep mutfağını tanıtarak büyük beğeni topladı. 

Alanında dünya markası olmayı başaran ve kuruluşunun 40. Yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutlayan Sahan Restoranlar Zinciri Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Yerel Kültürlerin Buluşması Festivalinde Gaziantep mutfağını tanıtarak konuklardan büyük beğeni topladı. Festivalde Gaziantep Mutfağına yer verilmesinin önemli olduğuna dikkat çeken konuklar yaklaşık 14 kentin katıldığı festivalde Gaziantep mutfağını Sahan’la gündeme taşınmasının güzel olduğunu ifade ederek “Zengin Antep mutfağının birçok özelliğini festival alanındaki Sahan stant’ında daha iyi anladık. Özellikle içli köfte, yuvalama ve diğer yemeklere bayıldık. Kilo korkusu yaşayan hanımlar için en ideal yemeğin içli köfte olduğunu düşünüyoruz. Harika tatlar ve lezzetleri festival alanında bizlere sunan Sahan Şirehan’a teşekkür ediyoruz”  dediler. Yabancı konukların en çok ilgi gösterdiği stantlar arasında yer alan Sahan Restoran stant’ında içli köfte adeta yok sattı.

Festival alanındaki konukların büyük bir çoğunluğu öğle ve akşam yemeklerinde Sahan’ı tercih ederken il dışından gelen birçok konukta Sahan Şirehan’dan rezervasyon yaptırarak tarihi doku içerisinde yemek yemeyi tercih etti. Yöresel Kültürlerin Buluşması Festivaline Gaziantep mutfağıyla damgasını vuran Sahan Restoranlar zinciri Türkiye’nin birçok bölgesinde festivallere katılarak Antep Mutafının tanıtıyor. Geçtiğimiz günlerde Almanya’da gerçekleştirilen Turizm fuarında Türkiye’yi temsil eden Sahan Restoranlar Zinciri Gaziantep Mutafının dünyaya tanıtılmasında da önemli bir misyon üstlenmiş durumda.

Galeri
📆 14 Haziran 2010 Pazartesi 10:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR