MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » SALİH NESİLLERE İHTİYAÇ VAR
SALİH NESİLLERE İHTİYAÇ VAR


Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı Hamdi Sürücü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yaptığı açıklamada yarınlarımızın bugünün çocuklarına emanet olduğunu söyledi. Sürücü, “Bu ülkenin salih nesillere ihtiyacı var.” dedi.

(ÖĞ-DER) Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı Hamdi Sürücü çocukların bayramını kutladı. “Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutlarım. Bu bayramın hem ülkemiz hem de dünya çocuklarına hayırlar getirmesini diliyorum.” diyen Sürücübu gününbundan 100 yıl önce İşgalci devletler tarafından ordusu dağıtılmış, yurdu işgal edilmiş ve çaresizliğe düşmüş bir milletin toparlanıp ayağa kalkma ve yurduna sahip çıkma kararının verildiği gün olduğunu vurguladı.

Osmanlı Devleti’nin çaresizliğe düştüğü, Türkiye’nin neredeyse kaybedilme tehlikesiyle karşılaştığı bir dönemde milletimizin tarif edilmez bir inanç ve azimle düşmanı geri püskürttüğünü ve denize döktüğünü hatırlatan Sürücü, Yüce Allah’ın o günleri bir daha bu millete yaşatmamasını diledi.

Yetişen yeni neslin o günlerde olduğu gibi bu gün de gerektiğinde vatanını, milletini savunabilecek bir inançla yetiştirilmesi gerektiğini vurgulayan Sürücü, çocukların önce ahlâk ve maneviyat anlayışıyla, milli kültürüne bağlı olarak yetiştirilmesi gerektiğini söyledi. Sürücü daha sonra açıklamasına şöyle devam etti:

Çocuklarımıza ana sınıfından itibaren millî ve manevî değerler verilmelidir. Çocuklarımız bu değerlerle donatıldığında savaş meydanlarından kaçan değil, ülkesi ve milleti uğruna hiç çekinmeden malını ve canını verebilen Mehmetçikler yetişir. Bu ülkenin salih nesillere ihtiyacı var. Bu anlamda bu şuura sahip öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor. Gençlerimiz batılı şarlatanları, film yıldızlarını değil, Seyit Onbaşıları, Kınalı Hasanları, Ulubatlı Hasanlarıörnek görmelidir. Bu vesileyle yavrularımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını yeniden tebrik ediyor, bayramın milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Hamdi SÜRÜCÜ

ÖĞ-DER GENEL BAŞKANI

📆 23 Nisan 2015 Perşembe 13:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR