MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Kur’an Kursuna Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz
Kur’an Kursuna Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz


Adıyaman, Kâhta İlçe Müftülüğü’ne bağlı Burmapınar Köyü Kur’an Kursu’nun tahrip edilerek Kur’an’ı Kerim’lerin zarar görmesi üzerine yazılı basın açıklaması yapan Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, Kur’an Kursu’na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz, dedi.

Şenocak, açıklamasında şunları söyledi: “Adıyaman, Kâhta İlçe Müftülüğü’ne bağlı Burmapınar Köyü Kur’an Kursu’nun kimliği belirsiz kişilerce tahrip edildiğini öğrendik. Dinimizin öğretilmesinde önemli işlevi olan Kur’an Kurslarını korumamız gerekirken, Allah (c.c)’ın zikredildiği, O’nun emir ve yasaklarının öğretildiği eğitim yuvalarımıza saldırmak ahmaklıktır, cahilliktir, aymazlıktır.

Bunu yapanların, bu ülkenin din düşmanları olduğu açıktır. Bu ülkenin her türlü nimetlerinden faydalanıp dinine saldırmak alçaklıktır. Bunu yapanlar haindir. Milletin mukaddesatına saldıran bu canilerin biran önce bulunarak cezalandırılmaları üzüntümüzü biraz olsun hafifletecektir.

Ne zaman yapıldığı belli olmayan bu hain saldırının kim veya kimler tarafından yapıldığı henüz bilinmezken, olaylı ilgili soruşturmanın da başlatıldığını öğrendik. İnşallah bu alçaklığı yapanlar bulunur ve adalet önünde hesap verirler.

Din-Bir-Sen olarak, Kur’an Kursuna yapılan bu hain saldırıyı şiddetle kınıyor, bunu yapan din düşmanlarının emellerine asla ulaşamayacaklarını bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak istiyorum.”

📆 11 Nisan 2015 Cumartesi 10:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR