MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » PARALEL GİRDABA DİKKAT!
PARALEL GİRDABA DİKKAT!


Paralel yapının ülkemize verdiği zarar giderek derinleşiyor.

Gemilerin batarken oluşturduğu girdaba kapılanların da batması gibi hiç ilgisi olmayan kişiler de zarar görüyor. “Fitne çıktığı zaman, atla giden attan insin, koşan yürüsün, yürüyen dursun, duran otursun.” hadisi sanki bu günler için söylenmiş.

Paralel kargaşa insanlarımız arasında güven duygusunu bitirdi. Hiç ilgisi olmayanlar bile kolundan tutulduğu gibi girdabın ortasına atılıyor. Bu durum, günümüzde rakibi saf dışı bırakmanın en kestirme yolu haline geldi. Bugün, milletvekilli aday adaylarının bile büyük bir kısmının, birbirlerini bu şekilde şikâyet ettikleri konuşuluyor.

Devletin bütün istihbarat gücünü elinde bulunduran yetkililer bile üst düzey atamalarda hata yaparken, kişi ve kurumların birbirlerini olmadıkları isnatlarla kolayca suçlaması hangi ahlaka ve vicdana sığar? Haksız yere damgalanan insanlarımızın emeğine yazık değil mi? Küçücük makam ve menfaatler için bu kadar büyük bir sorumluluğun altına nasıl girilir?

Bu acımasız işleyişle nasıl baş edeceğiz? “Paralel yapı üç katmandan oluşur: Altta “ibadetle” uğraşanlar, ortada “ticaretle” uğraşanlar, üstte ise “ihanetle” uğraşanlar.” sınıflaması işimize ne kadar yarar? Daha, gerçek yüzleri ortaya çıkmadan bile; “Saklanın, renkten renge girin” emirlerine muhatap olanların, bugünler için hazırladığı yöntemler nelerdir? Kuralları acımasızca yazılmış bu işleyişe karşı tertemiz insanlarımızı nasıl koruyacağız?

Ülkemizi yönetenler için bu konu basit bir konu değildir. Bir yandan büyük bir vebalin altına girme riski taşırken diğer taraftan safça kullanılma riski vardır. Müslümanca yaklaşmalıyız. Yanlış bir kanaatten titremeliyiz. Toplumun dinamiklerinin aşındığını ve kalıcı çözüm için zaman gerektiğini asla unutmamalıyız.Rol yaparak saklananların nefeslerinin yetmeyeceği ya da gerçeği göreceği kadar zaman gerekli.

 

📆 02 Nisan 2015 Perşembe 14:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR