MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » İTÜ Yazılım Maratonu’nda öğrenciler kod yazmak için ter döktü
İTÜ Yazılım Maratonu’nda öğrenciler kod yazmak için ter döktü


Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından sahibinden.com’un ikinci kez ana sponsorluğunu üstlendiği İTÜ Yazılım Maratonu 2015’in kazananları belli oldu.

 

Toplam 2 gün süren etkinlikte algoritma geliştirip kodları çözen ekiplerden t0nyukuk birinci, O(S*G) ikinci, MetehanMetehanMeteh ise üçüncü oldu.

 

Dünyanın en büyük teknik profesyonel topluluğu olan Instute of Engineers and Everybody Else (IEEE)’in Türkiye’deki öğrenci kulüplerinden İTÜ IEEE’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen maraton, Türkiye’de yapılan yazılım çalışmalarına öğrencileri dâhil etmek, bilgisayar bilimlerinde yetenekli ve istekli öğrencilerin alanında uzman şirketlerce keşfedilmesini sağlamak amacıyla düzenleniyor. Öğrenciler ayrıca etkinlik sürecince sektörün önemli şirketlerinin yöneticileriyle tanışma ve diğer katılımcılarla bilgi alış verişinde bulunma fırsatı da yakalıyor.

 

Geçtiğimiz sene yapılan maratonda, 2050 yılında sahibinden.com’un emlakçıların ev göstermesini kolaylaştırması amacıyla ev gösteren robot için bir program yazan katılımcılardan en etkili çözümü geliştiren Bilkent Üniversitesi’nden Fizzer adlı ekip birinciliği kazanmıştı.

📆 16 Mart 2015 Pazartesi 17:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR