MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Öğrenciler Maltepe’yi fotoğraflayacak
Öğrenciler Maltepe’yi fotoğraflayacak


Maltepe Kaymakamlığı ve Maltepe Belediyesi’nin desteğiyle eğitim görecek 120 öğrenci, Maltepe’yi fotoğraflayacak.

 

Maltepe Kaymakamlığı, Maltepe Belediyesi ve Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ve “Maltepe İlk Adım Fotoğraf Atölyesi” adı verilen kurslarla eğitim görecek 120 öğrenci, başta Maltepe olmak üzere İstanbul’un çeşitli mekânlarının fotoğrafını çekerek sergi açacak.

 

FOTOĞRAF İLK ADIM

Bu kapsamda ilçede bulunan İsmet İnönü İlkokulu, Suzan Ahmet Yalkın İlkokulu ve Evliya Çelebi İlkokulu’ndan 40’ar öğrenci, 20’şer kişilik gruplar halinde 6 dönem boyunca eğitmenler Serdar Akyay ve Emel Sezer tarafından okullarda eğitime tabi tutulacak. 23 Şubat-26 Mart 2015 tarihleri arasında üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinin katılacağı atölye çalışması sonrası çekilen fotoğraflardan 300 tanesi seçilerek, 20-27 Nisan tarihleri arasında Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) sergi açılacak. Eğitimlerde, ilkokul öğrencilerine fotoğrafı sevdirmek için hazırlanan ve dünyada bir ilk olan “Fotoğraf İlk Adım” adlı kitap da kullanılacak. Öte yandan eğitimin ilk gününde, alıştırma çalışmaları ve fotoğrafçılık eğitimi, ikinci gününde uygulamalı fotoğraf çekimi, üçüncü günündeyse fotoğraf çekimi ve seçimi yapılacak.

 

ÇOCUKLARIN FOTOĞRAFA İLGİSİ ARTACAK

Samsung’un sponsor olduğu atölye çalışmasının amacı, “Çocuklara bakmayla görme arasındaki farkı gösterip sanatsal alanda farkındalık oluşturmak, bu işin ileride meslek haline dönüştürülebileceğini göstermek, ilköğretim yaş gurubundaki çocukların fotoğraf sanatı üzerine ilgisini arttırmak, bilgi ve becerilerini keşfetmek ve sosyo-ekonomik durumu zayıf bölgelerden tercih edilecek öğrencilerin sosyal sorumluluk projelerinde bulunmasına katkı sağlamak” olarak belirlendi.

 

📆 24 Şubat 2015 Salı 17:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR