MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » Maltepe Belediyesi “sokaktaki dostlarına” sahip çıkıyor
Maltepe Belediyesi “sokaktaki dostlarına” sahip çıkıyor


2014 yılında 7 bin 623 sokak hayvanı tedavi edildi.

 
Maltepe Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü 2014 yılında, bin 831 kısırlaştırma işlemi gerçekleştirirken, 7 bin 623 sokak hayvanını da tedavi ederek yaşama döndürdü.

 

 

Çalışmalar kapsamında 651 sokak hayvanı toplanırken, 528 sokak hayvanının da aşı işlemi gerçekleştirildi. Ayrıca Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün Aydınevler Mahallesi’nde bulunan kliniğinde 5 bin 338 sokak hayvanı tedavi edildi. İletilen 12 bin 926 şikâyetin tamamına cevap verilirken, 51 sokak hayvanı sahiplendirildi, 50 köpek müşahede altına alındı ve 58 sokak hayvanına da mikroçip takıldı.

 

BİN 240 İŞLETMEDE GIDA DENETİMİ

 
İlaçlama ve gıda denetimi faaliyetleri kapsamındaysa, 195 alanda fare ilaçlaması, 480 alanda kamu binalarının ilaçlanması ve dezenfeksiyonu, 4 bin 174 açık ve 2 bin 324 kapalı alanda ilaçlama ve 11 bin 635 alanda çöp konteyneri ilaçlama işlemleri yapılırken, bin 240 işletmede de gıda denetimi yapıldı. Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 2015 yılının ilk ayında da, 130 adet muayene gerçekleştirip, 41 kediyi ve 1 köpeği kısırlaştırdı.

 
“HER CANLININ YAŞAMA HAKKI VAR”

 

 

maltepe-belediyesi-sokak-hayvanlarina-sahip-cikiyorr
“Yaşama hakkının tüm canlılar için olduğunu unutmadan sokaktaki dostlarımıza sahip çıkıyoruz” diyen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Maltepemize dışarıdan gelen çok sayıda sokak hayvanı var. Bu da çalışmalarımızı güçleştiriyor. Bu kapsamda gönüllülerimize oldukça önemli bir görev düşüyor. Sokak hayvanlarımızla ilgili bir yaşam köyü projemiz var, bazı sorunları aştıktan sonra burada hem vatandaşlarımızın gezebileceği bir alan yaratacağız, hem çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılayacağız, hem de sokak hayvanlarımıza barınacak alan bulmuş olacağız” dedi.

Galeri
📆 03 Şubat 2015 Salı 14:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR