MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » Barış Simgeleriyle Ödül Kazandılar
Barış Simgeleriyle Ödül Kazandılar


TED RÖNESANS ÖĞRENCİLERİ, DÜNYA ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE ‘BARIŞ’ İÇİN YARIŞTI VE ÖDÜL ALDI

 

 

TED Rönesans Koleji öğrencileri Azra Şimşek ve Busenur Simon, dünyada 350 bin çocuğun katıldığı ‘Uluslararası Barış Posteri Yarışması’nın Türkiye-İstanbul Anadolu Yakası birincisi ve beşincisi oldu
TED Rönesans Koleji öğrencileri Azra Şimşek ve Busenur Simon, ‘Uluslararası Barış Posteri Yarışması’nın Türkiye bölümünde, İstanbul Anadolu Yakası birincisi ve beşincisi oldu. Yarışmada finale kalan eserler UNESCO tarafından kartpostal olarak basılarak tüm dünyada paylaşılacak.

 

Dünya çocuklarının ‘dünya barışı’nın önemini hissetmelerini ve duygularını, görüşlerini özgürce paylaşmalarını sağlamak amacıyla 25 yıldır devam eden ve bugüne kadar 100 farklı ülkeden milyonlarca çocuğun katıldığı yarışma, her yıl barışla özdeşleşen bir alt tema ile gerçekleştiriliyor.

 

Geçtiğimiz yıl ‘barış, anlayış ve sevgi’ temasıyla düzenlenen ve dünyanın farklı bölgelerinden 350 bin çocuğun katıldığı ‘Uluslararası Barış Posteri Yarışması’ Türkiye elemeleri il il gerçekleşirken, İstanbullu çocuklar iki Avrupa bölgesi ve Anadolu bölgesi olmak üzere toplam 3 bölgede yarıştı.

 

TED Rönesans Koleji 6. Sınıf öğrencilerinden Azra Şimşek, yarışmaya kalp içinde anne-bebek figüründen yetişen ağaç ve ülke bayrakları ile yayılan “barış”ı anlatan eseriyle İstanbul Anadolu Yakası Bölge Birincisi oldu. TED Rönesans Koleji öğrencisi Busenur Simon ise barışın simgesi güvercin ve dünya çocuklarını resmettiği eseriyle İstanbul Anadolu Yakası Bölge Beşincisi oldu.

 

‘Uluslararası Barış Posteri Yarışması’nda Türkiye İstanbul Anadolu Yakası olarak dereceye giren posterler, Nisan ayında Lions Merkezi’nde sergilenecek.

 

ESERLER BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’DE SERGİLENECEK

 

Sanat ve medya dünyasından, gençlik gelişimi ve çeşitli insani kuruluşların üyelerinden oluşan bir jüri tarafından yarışmaya katılan eserler, yaratıcılık, sanatsal beceri ve temayı ifade etmesine göre değerlendiriliyor.
baris-simgeleriyle-odul-kazandilarr

Yarışmaya katılan ülkeler arasından 24 uluslararası finalist belirleniyor. Final değerlendirmede bir kişiye büyük ödül, 23 kişiye mansiyon ödülü veriliyor. Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği’nin düzenlediği yarışmada dereceye giren posterler Birleşmiş Milletler’de sergileniyor. Ödüllü eserler dünya çapında birçok sergi ve organizasyonda kullanılıyor, internet ve medya aracılığı ile tüm dünya ile paylaşılıyor.

 

GURUR KAYNAĞI

 

Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Türk Eğitim Derneği işbirliğiyle kurulan ve öğrencilerine hayat boyu sürecek başarının yolunu açmayı hedefleyen Kolej, öğrencilerinin gelişiminde yaratıcılığın ve sanatın büyük katkısı olduğuna inanıyor. Öğrencilerini bu yönde her zaman destekleyen TED Rönesans Koleji, barış temalı “Uluslararası Barış Posteri Yarışması”nda Türkiye Anadolu Yakası Bölge birincisi ve beşincisi olan öğrencileri ile gurur duyuyor.

 

TED Rönesans Koleji Kurucu Müdürü ve Pedagog İpek Ak, öğrencilerinin başarılarından büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Çocukları kendilerini keşfetme süreçlerinde çok seçenekli ortamlarla karşılaştırmak lazım. Sanat da bu alanları besleyen çok önemli bir unsurdur” diye konuştu.

Galeri
📆 03 Şubat 2015 Salı 14:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR