MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Başkan Aytaç Öğretmenler Gününü Kutladı
Başkan Aytaç Öğretmenler Gününü Kutladı


Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç ve Başkan Yardımcısı Mahmut Yerlikaya Adalarımızda eğitim veren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

 

 

Büyükada’daki okulları gezerek öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Aytaç ve Yerlikaya öğretmenlerle sohbet etti. Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu dile getiren Başkan Atilla Aytaç ama ülkemizde öğretmenlerimize gerekli değerin verilmediğini söyledi.

 

 

Bir ülkenin çağdaş düzeye ulaşabilmesin yolunu bilimsel eğitim modeliyle gerçekleşebileceğini söyleyen Aytaç, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk öğretmenler için, gelecek nesil sizlerin eseri olacaktır diyerek öğretmenliğin ne kadar kutsal ve önemli bir meslek olduğunu belirtmiştir dedi. Öğrencilerinde yoğun ilgisiyle karşılaşan Atilla Aytaç ve Mahmut Yerlikaya çocuklarla hatıra fotoğrafı çekti.

 

 
Büyükada Şehit Murat Yüksel ilköğretim Okulu’nda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Adalar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Eren’in günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmanın ardından öğrenciler tarafından hazırlanan müzik ve şiir sunumuna geçildi.

 

 

Emekli öğretmenler adına konuşan Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Yerlikaya 40 yıla yakın bir zaman öğretmenlik yaptığını belirterek “bu süre boyunca her derse girişimde aynı zevk ve isteği duyarak girdim” dedi. Öğretmenliğin büyük fedakarlık ve özveri gerektiren bir meslek olduğunu dile getiren Yerlikaya, keşke bugün, öğretmenlere tüm özlük haklarının verildiği ekonomik sıkıntıların yaşanmadığı bir gün olabilseydi dedi.

 

 

Siyasi anlamda eğitim ve öğretimin yıllarca şekillendirilip değiştirildiğini sözlerine ekleyen Yerlikaya sözlerini şu şekilde sürdürdü. “Eğitim insanları belli amaçlara göre yetiştirme sanatıdır. Eğitimin malzemesi insan olduğuna göre her eğitim sisteminin belirlediği yurttaş modeli vardır.

 

 

Atatürk, eğitim sistemini toplumu cehaletten kurtarıcı modelde olmalı der. Atatürk’ün sunduğu eğitim sistemini gerçekleştirmek üzere Köy Enstitüleri kuruldu. Bu okullarda yetişen öğretmenler; demokrat, aydın, düşündüğünü söyleyen önderler olarak yetişti. Ama maalesef bu okullara 1947-1950 yıllarında kapatılarak çağdaş eğitim düzeyinden uzaklaştırdı.”

 
24 Kasım Öğretmenler Gün’ü dolayısıyla düzenlen törenler çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

📆 26 Kasım 2014 Çarşamba 10:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR