MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Sağlık, Toplum » 3 bin 900 kan durdurucu kit
3 bin 900 kan durdurucu kit


Yeryüzü Doktorları,  sağlık sisteminin çöktüğü ve ciddi boyutlarda ilaç sıkıntısının yaşandığı Suriye’ye Hayrat İnsani Yardım ve Kızılay işbirliğiyle 3 bin 900 adet kan durdurucu kit gönderdi.  

Yeryüzü Doktorları, Suriye’de yaşanan trajedinin bir nebze olsun etkilerini azaltmak için yardımlarını sürdürüyor. Savaş nedeniyle ülkede sağlık, eğitim, güvenlik gibi kamu hizmetleri büyük oranda verilemiyor. Gerek malzeme yetersizliği gerekse ilkyardım bilgisi eksikliği nedeni ile de halkın bu sorunu çözmeye yönelik çabaları boşa gidiyor.

 

 

Yeryüzü Doktorları, çatışmalarda yaralanan ve hayatını kaybedenlerin sayısını en aza indirmek amacıyla Hayrat İnsani Yardım ve Kızılay işbirliğiyle Suriye’ye 3 bin 900 adet kan durdurucu kit gönderdi.

 

 

Bu amaçla Gaziantep’teki Kızılay deposundan alınan kitler, Suriye’ye sevkiyatı gerçekleştirilmek üzere Hatay’ın Reyhanlı ve Yayladağı ilçelerine gönderildi. Kan durdurucu kitler buradan Suriye’nin içinde bombardımandan etkilenen sivil vatandaşların yaralarının tedavisi için çeşitli illere dağıtılacak.

 

 

Yeryüzü Doktorları çatışmaların başladığı andan itibaren bölgeye, 30 milyon TL’nin üzerinde sağlık yardımı gerçekleştirdi.

📆 22 Kasım 2014 Cumartesi 12:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR