MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Politika » Mustafa Zengin CHP’den istifa etti!
Mustafa Zengin CHP’den istifa etti!


Maltepe’de 2009 – 2014 arası bir dönem Maltepe Belediye Başkanlığı görevi yapan Prof.Dr. Mustafa ZENGİN üyesi olduğu partisinden istifa etti.

İstifa dilekçesini CHP Genel Merkezine ileten Zengin, CHP yönetimini topa tuttu.

Zengin yaptığı yazılı açıklamada;

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL MERKEZİ
SÖĞÜTÖZÜ ANKARA

Geçmiş dört yıla baktığımızda, emperyal güçlerin kurgusuna uygun olarak Yeni Türkiye’nin kalıba döküldüğünü ve partimizin bu süreç karşısında etkin olmaktan çıkarıldığını görmekteyim. Türkiye’yi değiştirmek isteyen güçlerin, CHP’yi işgal ettiğini görmekten üzüntü duymaktayım.
“Ben CHP’li değilim, Said-i Nursi Cemiyetindenim” diyenlerin, “ Ben hiç CHP’ye oy vermedim, hep AKP’ye oy verdim” diyenlerin, “Tekke ve zaviyeler kapatılmamalıydı, onlar eğitim yuvalarıydı” diyenlerin ve Partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e “Kefere Kemal” diyenlerin cirit attığı ve yönetici konumuna getirildiği partimiz, belli ki, fazlaca değişime uğratılmış, Atatürk ilke ve devrimlerinden uzaklaştırılmış, partimizin geçmişinden utanan ve Altı Ok’u yeniden yorumlama cüretini gösteren yöneticiler tarafından işgal edilmiştir. Bu bağlamda Partimiz ideolojisinden uzaklaştırılmış ve değişime uğratılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk ilke ve devrimlerine ihanet edenler 91 yıllık çınar olan partimizin filizleri olarak yorumlanmıştır. Cumhuriyete, Laikliğe, Devrimciliğe, Milliyetçiliğe, Halkçılığa, Devletçiliğe, özetle Altı Ok’a inanan halkımıza umut olamayan bu anlayış hakaret niteliğindedir ve kabul edilemez.
Bu nedenlerle 1991 yılından beri üyesi bulunduğum CHP üyeliğinden istifa ediyorum. Gereğini rica ederim.

12 Kasım 2014 Prof.Dr. Mustafa ZENGİN

 

📆 13 Kasım 2014 Perşembe 12:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR